- Reklama -spot_img

Z garáže do GHAR-AGE s INDUSTRY 5.0, jako první průmyslová evoluce

Z garáže do GHAR-AGE

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Téměř vždy, když jsou nám předkládány příběhy bohatých, tedy úspěšných, je poukazováno na jejich začátky v garážích, kůlnách, či malých místnostech, kde se zrodil jejich sen o úspěchu. O úspěchu, jehož synonymem je materiální zabezpečení, jež by dostačovalo a uživilo nejen zbytek obyvatel v jejich zemi, ale v některých případech i na Zemi.

Žádný z nich už se do garáže nevrátil, protože tím by mohl poškodit svůj IMAGE,  čili pohled na sebe samého. To že ELON MUSK přespává v zasedacích místnostech jeho továren značí spíše o jeho skrblictví a lakotě než o rozumném chování. Neuvědomuje si totiž, že jeho zaměstnanci chodí do továrny pracovat, ne spát.

To je však téma spíše pro psychologa, či psychiatra a tím já nejsem, proto se bude věnovat něčemu jinému. Něčemu co je mi blízké a osobní, vlastní práci a INDUSTRY 5.0, tedy první průmyslové evoluci řízené člověkem. Ta totiž nevznikla v garáži, ale v prostorách více než sto let staré Fišerovi vily, v jedné z kanceláří, v mé vlastní Pracovně. Prvním prostoru, který patřil i nadále patří (nájemně) jen mně a mé práci.

I po šesti letech pronájmu jsem stále na stejném místě. Věřím a doufám, že to tak bude moci zůstat i nadále, protože místo zrodu, kde vzklíčil nový život světa, by tak mělo zůstat zachováno napořád.

Zatímco ostatní úspěšní ze svých „garáží“ utíkají jinam, já si ji hýčkám a chlubím se jí každému, kdo vstoupí, aby si promluvil tváří v tvář.

Toto si uvědomuji každý den, když na pátou ranní vstupuji, abych zase měnil svět.

Důvodem proč to zmiňuji je nový výraz, který v této pracovně vznikl a stává se nedílnou součástí INDUSTRY 5.0 Vznikl díky spolupráci s Indickým ambasadorem INDUSTRY 5.0, jednatelem firmy 3R ZERO WASTE, panem SHIV RAO CHALLA, kterému se natolik zalíbil koncept prevence vzniku urbanistického a sociálního dopadu, že se rozhodl postavit svou vlastní továrnu tak, aby těmto odpadům předcházela a společně jsme hledali název, až jsem jej našel.

GHAR-AGE, ač zní jako garáž, není to tak. Jedná se o spojení dvou slov ve dvou jazycích.

Část první „GHAR“ je v jazyce HINDI a znamená DOMOV

Část druhá „AGE“ je v ANGLIČTINĚ a znamená VĚK či ČAS

Spojené v jeden celek představují prostor i čas v jednom.

Představují spojení člověka s člověkem, s přírodou a světem, se vzděláním a smysluplnou náplní života k níž patří práce.

Načítací animace Načítání...
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě

Ke vzdělání patří setkávání, komunikace, schopnost učit se a být učen, proto jednou ze součástí přicházející s INDUSTRY 5.0 je i GHAR-AGE AKADEMIE, kde se budou setkávat mladí tělem s těmi, kteří zůstávají mladí duchem, ne proto aby jedni mohli jen naslouchat druhým, ale proto aby si naslouchali a pomáhali navzájem.

GHAR-AGE 365 je pak prostorem, kde budou moci realizovat své sny i ti, kdo nemají ani svou garáž.

Těším se na setkání s Vámi všemi a vím, že Vás brzy potkám v GHAR-AGE ACADEMY

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieDoporučené
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace