- Reklama -spot_img

ReNata je udržitelná upcyklační módní značka z italské Caserty

Udržitelnost a nositelnost, to je ReNata FutureWear.

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

ReNata FutureWear je udržitelná módní značka, kterou vybudovala podnikatelka Clementina Iorio z ŘímaClementina byla už od dětství vášnivá do módy a zajímala se o řemeslné krejčovství. Její hlavní pozornost je směřována především na otázky související s ekologickou udržitelností. Navrhuje různé kolekce, které si svou filozofií zakládají na využití odpadních materiálů (především PET), ale zároveň respektuje i módní estetiku smyslů, vždy minimální, ale elegantní, doprovázeno jasnými barvami.

 

Clementina Iorio

Volba jména obsahuje nejhlubší význam všeho, co chce ReNata sdělit, vysvětluje Clementina, která dodává: „Re „recyklace“, Nata “ oživení „, základní koncept je, že odpad může ožít a vrátit se jako nový výrobek, v tomto případě oděvy. Smysl znovuzrození je bod, od kterého chci začít, stejně jako jsem se sama znovuzrodila, díky tomuto projektu “.

„ Pokud se tento výrobní proces aplikuje na svět módy a designu, pak uzavírá smyčku produktů, které vznikají, mají nejen důležitou etickou hodnotu, ale také estetickou s velkým pozitivním ekologickým dopadem, právě proto, že pocházejí z nejkvalitnějších materiálů “.

 

Značka ReNata je založena na „upcyklačním“ dodavatelském řetězci, tj. na procesu opětovného použití a zlepšení konverze, aplikované na vyřazené produkty nebo odpadní suroviny. Překlad slova upcycling, by mohl být „vylepšené využití“, protože na rozdíl od recyklace nesnižuje upcyklace hodnotu starého odpadu, ale dává mu nový život pomocí inteligentního designu, díky kterému je produkt zajímavější z ekonomického a estetického, emocionálního a funkčního hlediska. Zkrátka skutečné umění přeměny materiálů s cílem prodloužit jejich životní cyklus s přínosem pro nás všechny i pro životní prostředí, které nás obklopuje. Dodává Clementina Iorio, podnikatelka v udržitelné módě.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieUPCYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace