- Reklama -

Zdarma webinář předcházení vzniku odpadu – ZERO WASTE

Aktuálně

Jak dopadne rozhodnutí o konci spalování a těžby uhlí v ČR?

Už týden okupují lidé z organizací Extinction Rebellion, Fridays for Future, Limity jsme my a Univerzity za klima prostor před budovou Ministerstva životního prostředí....

Nové e-shopy v době pandemie se dopouštějí nekalých obchodních praktik

Česká obchodní inspekce i v období pandemie pokračovala v kontrolách internetových obchodů. Ve 3. čtvrtletí 2020 uskutečnila 160 kontrola a porušení zákona o ochraně spotřebitele zaznamenala...

Mýtné v novém roce prodraží, důvod je znečistění ovzduší a zvýšený hluk

Sazby mýtného pro nákladní automobily nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2021 změní, rozhodla o tom dnes vláda. Poplatek za užití dálnic a...

Organizace, které rozvážejí potraviny lidem v nouzi dostanou finanční kompenzace

Organizace, které se podílejí na záchraně a následné distribuci potravin v době pandemie koronaviru, dostanou od Ministerstva zemědělství (MZe) ještě v letošním roce navíc...
Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Již několik let se věnuji tématu, kterým je budování světa bez odpadů a plýtvání. Nejsem snílek, ale ani fantasta. Jsem zdravý realista, který si uvědomuje, že budoucnost se tvoří rukama, nikoliv slovy. Proto se již od roku 2013 snažím tuto myšlenku implementovat v průmyslových závodech, malých a středních firmách a všude tam, kde jsou odpady vnímány, jako zdroje surovin. Tuto technologii systémové prevence vzniku odpadu jsem shrnul pod název INDUSTRIAL UPCYCLING

V roce 2015 se mé výsledky a zkušenosti práce staly základním kamenem INDUSTRY 5.0. Jak si mnozí mysleli, že je pátou průmyslovou revolucí. Nikoliv, je první průmyslovou evolucí řízenou člověkem.

Chcete-li tedy využít čas, který vám nadělilo opatření s koronavirem COVID-19, můžete se něco naučit, nebo jen přiučit. Například, jak lze namísto odpadu, generovat profit. Věřím, že se po ukončení karantény všichni vrátíme do svých firem, nebo na svá pracoviště s jiným pohledem na svět.  Možná se vám podaří něco podobného jako mně, tedy zastavit více než 675.000 tun výrobků a materiálů před tím, než by se staly odpadem a najít pro ně další hodnotné využití.

 

Webinář PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADU – ZERO WASTE

Těším se na společný workshop i cestu, která jím začne. REGISTRACE ZDE

Lež nebo Život…

Nejsem z těch lidí, kteří by cíleně vyhledávali televizi a konzumovali televizní programy. Televize je pro mne již řadu let médiem pasivního konzumu obsahu a ten mi nedostačuje. Raději obsah tvořím, než abych jej pouze konzumoval. Proto již šestým rokem můžete číst mé blogy. Nedávno jsem měl možnost sledovat televizní debatu pěti účastníků, jedné moderátorky a jednoho diváka ve studiu. Zajímavý koncept, jak v době koronaviru nabídnout divákovi cukr, aby jeho pohyb venku následně upřesnil bič.

Tři z pěti diskutujících byli politici, jeden byl zaměstnanec státu a poslední, kdysi mediální celebrita, dnes už polozapomenutý lékař. Tématem byly roušky a respirátory. Důsledkem poslechu a sledování byla má fyzická nevolnost tak silná, až jsem se neudržel a tvůrcům pořadu prostřednictvím zprávy jsem doporučil, aby dole na obrazovce běžela zpráva upozorňující, že SLEDOVÁNÍ POŘADU MŮŽE VÁŽNĚ POŠKODIT ZDRAVÍ. U mne k tomu nebylo daleko. Důvod?

Připadalo mi, jako kdyby politici očekávali, že roušky, které měli přes obličej, budou filtrovat jejich stále opakované lži, a to pořád dokola.

Žijeme v době plastové?

Rád bych upozornil, že stejně jako jsou roušky pro zdravého jedince nefunkční v infikovaném prostředí, nepřemění rouška lži na pravdu v prostředí před televizními kamerami.

Možná Vám přijde zvláštní, že je dnešní příspěvek odlišný od těch ostatních, píši již značně unavený. Po dobu druhého měsíce totiž pracuji 12 až 14 hodin denně, po dobu celého pracovního týdne. K jídlu mám to, co uvařím v bezodpadové horkovzdušné fritéze a spánek nechávám jen na nutné minimum. Den zahajuji mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní, již v mé pracovně a končím o páté, či šesté odpoledne. Nesedím a neběduji nad údělem osudu, či rozebírám toho, kdo způsobil, že se máme špatně. Já se totiž špatně nemám. Zužitkovávám plody své práce, které jsem zasadil před sedmi lety.

 

Video konference spojující odborníky v logistice

Od samého rána, kdy komunikuji se zájemci z různých zemí na východ od naší republiky až do pozdního odpoledne, či večera komunikuji s těmi za oceánem. Hovořím o řešení, kterého jsem se stal součástí a ono se stalo součástí mne samotného.

USA, INDIE, AUSTRÁLIE, RAKOUSKO, ITÁLIE, ŠPANĚLSKO, MEXIKO, VELKÁ BRITÁNIE

Vlády, korporace, startupy i jednotlivci, všichni hledají pomoc, kterou nabízím. DESINFOG® je řešením, které je zkrátka ve správné době na správním místě a pomáhá právě teď, ne až zítra, či někdy. Nečeká na evropské dotační programy, které možná někdy, někdo schválí po měsících zbytečného papírování skupina úředníků. Milostivě povolí, aby část peněz, které jim vlastně nepatří, pokryla náklady za práci, která byla již dávno odvedena.

Malé i velké továrny chtějí co nejdříve začít pracovat, kina promítat, divadla hrát a obchodní centra nabízet plody nekonečného konzumu, ale nemohou. Mají strach, že zdravím přinesou újmu na jejich zdraví a nemocné nechají šířit nákazu, vedoucí k dalšímu výpadku příjmů způsobeném násilnou nesystémovou karanténou.

Je až absurdně dokonalé, že záchranu poskytuje MLHA

Jako kdyby příroda, za pomoci mužů a žen a díla jejich rukou připomínala, že to není člověk, kdo má vládu nad životem a smrtí, ale ona a tvorové tak malí, že je nezastaví ani papírová rouška z Číny.

Budete-li mít zájem, rád se s Vámi podělím o návod na to, jak vzniku odpadu a plýtvání předcházet. Ve čtvrtek 2.4.2020 povedu online seminář. Workshop pořádaný Brněnskou vzdělávací společností, se kterou již několik let spolupracuji. Mám vždy příjemný pocit, mohu-li na její půdě přivítat další skupinu pracovníků, kteří chtějí svět a svou práci nejen vidět jinak, ale ji sami rozvíjet.

Takže, že ve čtvrtek 2.4.2020 ve 13:00 hodin u vašich vlastních obrazovek.

Věřím, že 60 minut strávených společně, nebudete litovat. Pro účast je nutné registrace a nemusíte se bát, celý webinář je v této době pro všechny účastníky zdarma.

REGISTRACE NA WEBINÁŘ NAJDETE ZDE 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Technologie

Zanechte komentář

Recyklace

Nová mycí linka se zaměřuje na recyklaci tiskových spotřebních materiálů

Nová mycí linka na Haiti pomáhá snížit množství odpadních plastů, které by jinak skončily v oceánech a přináší prospěch místním komunitám, planetě i naší...

Jak postavit budovu tak, aby ji bylo následně možné recyklovat?

Až dvě třetiny všech odpadů v České republice pochází ze stavebnictví. Přitom některé stavební materiály už začínají docházet. „Je proto nejvyšší čas začít se...

Správná péče o baterii v elektrokole prodlouží její životnost

Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za...

Jak si vyrobit obličejový štít z recyklovaného plastu

Druhá vlna epidemie je v plném proudu. Obsahem tohoto článku však není ani zveřejnění statistik, odborných studií, nebo rozhovorů s odborníky či politiky. Níže...

Zelená linka Chytrá recyklace patří mezi projekty udržitelného rozvoje

Na čtyři stovky odbavených telefonátů, rad a doporučení, taková je tříměsíční bilance provozu bezplatné zelené linky Chytrá recyklace. Ta začala na telefonním čísle 800 976 679...