- Reklama -spot_img

Legislativa odpadů, slevy třídění, výše skládkovného i podpora recyklace

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Dopis – Dvě celorepubliková sdružení obcí komunikují s obcemi navrhovanou odpadovou legislativu

V návaznosti na řadu vážných informací sdělených na proběhlých seminářích v Poslanecké sněmovně a v Senátu k navrhované odpadové legislativě, zaslala dne 21. února dvě celorepubliková sdružení obcí a měst – Sdružení místních samospráv ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR, dopis na svých 2 700 členských obcí.

Široká řada starostů se o konkrétní nastavení zákona začala již v únoru podrobněji zajímat a začali si počítat, jakým způsobem se dopady nové legislativy promítnou do rozpočtů jejich konkrétních obcí.

Zda jejich obec dosáhne, či nedosáhne na třídící slevu. Tu do zákona zapracovalo MŽP, aby dopady zdražení na obce nebyly tak zásadní.

To, že sleva je prakticky nefunkční a že obce na ni nedosáhnou a že tedy nebude obce motivovat k potřebnému třídění a redukci směsných odpadů, vysvětlil a na řadě konkrétních příkladů prokázal na semináři v Poslanecké sněmovně dne 4.2.2020 i Richard Blahut ze Spolku veřejně prospěšných služeb (SVPS). SVPS spolu se Sdružením komunálních služeb (SKS) sdružují většinu odpadových firem ve vlastnictví obcí a měst v ČR (audiozáznam zde , samotná prezentace zde).

Článek ke stejnému tématu, který ve zkrácené a redakcí upravené verzi vychází také v časopisu Moderní obec, je k dispozici pod tímto odkazem – Firmy obcí a měst v SVPS a SKS: Navrhovaná třídící sleva a výše poplatku jsou pro obce vážný problém.

Dopis SMS ČR a SPOV ČR ze dne 21. února 2020 je k dispozici ke stažení zde

dopis-sms-cr-a-spov-cr-na-2700-obci.pdf [ 381.66 kB, PDF ]

Plný text dopisu SMS ČR a SPOV ČR naleznete ZDE

Zdroj: (ČAOH) dopis SMS ČR a SPOV ČR + informace z proběhlého semináře v Poslanecké sněmovně dne 4.2.2020

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace