- Reklama -spot_img

OZON jako plošná i lokální dezinfekce proti koronaviru COVID-19

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V posledním článku jsem hovořil o antivirových účincích ozonové kosmetiky. Slíbil jsem návaznost na toto téma v dalších aplikacích. Zde tedy svůj slib splňuji a pro úvod jen několik málo obecnějších informací. Tou nejdůležitější je, že OZON se v přírodě běžně nachází.

Encyklopedie WIKIPEDIA, resp. její česká verze k pojmu ozon uvádí následovné „Ozon (z řeckého οζω, ozó, voním), racionální chemický název trikyslík, je alotropní modifikace kyslíkuKromě obvyklých dvouatomových molekul O2 se kyslík vyskytuje i ve formě tříatomové molekuly jako ozon O3. Za normálních podmínek je to vysoce reaktivní plyn modré barvy. Charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky. Při teplotě -112 °C kondenzuje na kapalný tmavě modrý ozon a při -193 °C se tvoří červenofialový pevný ozon.“ ZDE JE LINK

V přírodě se s ním setkáme nejvýrazněji například po bouřce. Jen málokdo však ví, že jej člověk, stejně jako všichni teplokrevní živočichové, mají v bílých krvinkách. Tam pomáhají odbourávat a likvidovat choroboplodné zárodky.

OZON po bouřce, elektrický výboj rozkládá O2 a vzniká O3

Většina lidí si totiž dnes po dvou dekádách intenzivní mediální masáži a při pojmu OZON představí jen OZONOVOU DÍRU. Ta která škodí a někteří si jej přiřadí k negativním látkám. Skutečnost je však jiná, protože OZON dokáže i mimo bílým krvinkám velmi dobře pomáhat, jen je nutné je správně dávkovat. Důvod, proč byl „zařazen“ mezi negativa je, že dokáže nahradit velké množství chemických látek. Tím ohrožuje tak již svou samotnou existencí chemický a medicínský průmysl. Proto lobby bojující za jeho neuznání má dost prostředků na to, aby jej drželo pod pokličkou a to doslova, protože ho v některých případech sami používají.

Jaké jsou tedy možné aplikace OZONu?

 1. OZONEM SYCENÁ VODA. Tato slouží jako dezinfekce s mnohem silnějšími účinky, než ta běžně dostupná na trhu. Navíc tato voda může při dodržení některých pravidel téci ze standardního kohoutku. Můžeme desinfikovat tak ruce a vše s čím přijde do styku jen tím, že se dotkne povrchu.

 2. PRŮMYSLOVÉ PRANÍ. Zde dokáže odpovídajícím způsobem OZONEM nasycený čistící prostředek, který kromě jiného také vznikl v tuzemsku, plně nahradit standardní chemické prášky. Dokonce se i více než rok v jedné z průmyslových prádelen v tuzemsku úspěšně používal.

 3. ČIŠTĚNÍ PLOCH A PODLAH. V tuzemsku začínají první společnosti aplikovat možnosti čištění OZONEM. To i na velkých plochách obchodních center, skladů a dalších prostor. S ohledem na vysokou koncentraci, která vzniká je po dezinfekci využívána ještě metoda likvidace vyrobeného ozonu. Tato nastává po likvidaci virů a bakterií, zanechávajíce prostor dezinfikovaný, a to bez zápachu chemických činidel.

 4. FILTRACE A ČIŠTĚNÍ VZDUCHOTECHNIKY. Velmi zajímavá aplikace, a to nejen pro rozvody vzduchu v budovách, ale i například v automobilech. Zde je vždy nutná zvýšená opatrnost, to hlavně z důvodů skutečně nutnosti citlivě regulovat objem ozonu v prostoru, ale i to, že ozon si dokáže poradit nejen s bakteriemi a viry, ale je schopen i narušit některé kovy nebo plasty.

 5. POTRAVINÁŘSKÁ VÝROBA VČETNĚ ZPRACOVÁNÍ MASA A RYB. V těchto průmyslových odvětvích jsou velice intenzivně používány prostředky na bází chloru. Ty díky levné ceně převažovali, drobností však byla a je zjištěná karcinogenita a další negativní účinky. Proto se první hráči začínají obracet na ozon.

 6. NÁPOJÁŘSKÝ PRŮMYSL. Stejně jako o bod výše, začínají čím dál intenzivněji koketovat z ozonem i v nápojářském průmyslu a to zdaleka nejen v oblasti desinfekce obalů, ale první i s desinfekcí samotné vody potřebné pro výrobu nápojů.

Z pohledu procesního by se dalo říci, že OZON je novou ropou, či spíše jedním z tzv. EXISTUJÍCÍCH ZDROJŮ, či chcete-li ON-THE -GROUND-MINES. Ty se intenzivně využívají v prostředí INDUSTRY 5.0. Za obrovskou výhodu považuji skutečnost, že v ČR jsou odborníci, kteří se tématu věnují déle než 20 let. To nejen na teoretické, ale praktické podobě a proto obzvláště v době celosvětové pandemie koronaviru COVID-19 může této výhody využít hlavně naše česká ekonomika a průmysl, aby se dostaly na pozici, kterou ztratili tím, že namísto moudrých hlav a šikovných rukou, byla prodávány a využívány politickým establishmentem jen a pouze ruce LEVNÉ.

Případným zájemcům nejen, že mohu poskytnout detaily a kontakty, ale až se uvolní zákaz shromažďování, doporučil bych účast na školení. To umožní pohled ještě hlubší a jeho zprostředkování ústy odborníka, který jak bylo řečeno o ozonových technologiích nejen hovoří, ale již 20 let je i vyrábí a distribuuje na trh.

DESINFOG® je globálně prvním aerosolovým plošným desinfekčním prostředkem chránícím proti KORONAVIRU.

Další článek budu věnovat kombinací existujících technologií, které přinesly překvapivý výsledky v době pandemie. Ukázala se možnost, jak dojít k potlačení negativních vlivů a dalšímu plošnému a nekontrolovanému šíření koronaviru.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

4 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  v současné době se vozy veřejné dopravy a jiné prostory z důvodu nebezpečí možnosti výskytu koronaviru dezinfikují pomocí ozónu (O3). Ozón je však toxický plyn a existuje riziko otravy tímto plynem pracovníků, kteří tyto práce provádějí.
  Z hlediska BOZP je důležité, aby tito pracovníci byli vybaveni osobní ochrannou pomůckou – detektorem ozónu, který včas varuje uživatele při překročení povolených koncentrací tohoto plynu.
  Přístroj je lehký, přenosný a je vybaven deníkem událostí, který monitoruje a ukládá provozní data detektoru.
  Jako největší dodavatel přenosných detektorů plynů v České republice přenosný profesionální detektor plynů O3. Samozřejmě, že zajišťujeme kalibrace, údržbu i opravy.
  Působení O3 na živé organismy[editovat | editovat zdroj]
  Ozon jako silné oxidační činidlo může reagovat s celou škálou biologicky významných látek a způsobuje vznik peroxidů polynenasycených mastných kyselin a aminokyselin enzymů a koenzymů atd. Proto působí negativně na buněčné membrány.[4]
  Vliv ozonu na lidské zdraví[editovat | editovat zdroj]
  Vdechování ozonu vyvolává pokles kapacity plic v závislosti na jeho koncentraci a na hloubce dýchání.[5] Podle Světové zdravotní organizace (WHO) vdechování ozonu vede ke vzniku zánětlivých onemocnění plic, narušení vývoje plic a snížení jejich funkce. Zvyšuje počet hospitalizací, způsobuje vyšší spotřebu léčiv a zvýšenou úmrtnost.

  S pozdravem
  Iva Nováková
  GES CZ s.r.o.

 2. DObrý den paní Nováková, děkuji Vám za informaci. technologii desinfekce OZONEm znám, bohužel kromě negativního vlivu (v nadměrném objemu) na živé organismy, má ozon vliv i na měkké plasty, kterých je v MHD a nejenom tam, velké množství. U těchto typů plastů pak nastává degradace a rozpad, což může zůůsobit technické problémy (vypadnutí okna, povolení některých spojů apod.)

  Z tohoto důvodu jsme hledali řešení, které nebude tyto negativní dopady přinášet a zároveň nebude mít negatiní dopady na člověka.

  Technologie DESINNFOG tak naše očekávání splatnila a prošla certifikací. Prodeje začal dnes

 3. Dobrý den .Ozonem desinfikujeme i penize co prijmeme od zakazniku ev zasilky od prepravcu a nechame v samostatne mistnosti ,,odstat “ po te až s nimi manipulujeme.Roušky co šiji holky pro potrebné rovněž.Rovněž používáme pro profouknuti roušky horkým vzduchem feen na vlasy.V těžké době každa rada dobrá

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace