- Reklama -

KORONAVIRUS COVID-19 a zákaz vycházení, mohu jen do práce a zpět

Aktuálně

V řece Bečvě byl zjištěn zvýšený výskyt pěny, čeká se na výsledky rozborů

V místě vyústění odpadních vod z areálu Tesla Rožnov ve Valašském Meziříčí – Juřince, byl zjištěn na hladině Bečvy zvýšený výskyt pěny. V úterý 27. října ve...

INDUSTRY 5.0 a české firmy se účastní veletrhu s konferencí v Indii, zaměřené na nakládání s odpady.

Po úspěšném prvním výstupu INDUSTRY 5.0 na indickém trhu v rámci konference k 125. výročí založení KONFEDERACE INDICKÉHO PRŮMYSLU, který se konal dne 21.8.2020, jsem byl...

Potraviny z domácích plodin by díky dobré úrodě neměly zdražovat

V porovnání s předchozími roky máme konečně dobrou úrodu. Na tom se shodují analytici i odborníci z českého argotech startupu Agdata, lídra v oblasti...

Směrnice o energetické účinnosti stále není zakotvena v legislativě.

Evropská směrnice o energetické účinnosti má pro koncové uživatele změnit řadu aspektům spojených s rozúčtováním. Podle původních plánů měly všechny měřiče tepla a chladu, vodoměry...
Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V noci z neděle na pondělí 16. března 2020 vyhlásila vláda České republiky zákaz vycházení pro všechny občany. Mohou jen do práce a zpět, jinak bez ohledu na své zdraví, potřeby, věk, či stav, musí zůstat doma v karanténě.

V zemi s více než 10 miliony obyvatel tak z bezradnosti státu 99,9% obyvatel bude udržováno ve stavu zbytečného stresu oslabujícího jejich zdravotní stav namísto, aby měli možnost po práci relaxovat se svou rodinou v přírodě a prostředí, které na rozdíl od vlády a práce přináší relaxaci organismu a uvolnění.

Ačkoli vláda vložila možnost pohybu v přírodě a parcích do nového nařízení, neuvědomila si, že je tento bod v rozporu s ostatními, které umožňují primárně jen cesty do a z práce a na nákup potravin a léků. Opět tím potvrdila nesystémovost svého přístupu.

Jmenuji se Michael Rada a na rozdíl od vlády a politiků jsem nejen nikdy zprávy nepodceňoval, ale zároveň jsem se vždy snažil nacházet řešení a aplikovat ho tam, kde bylo třeba.

Názory a komentáře – Michael Rada

I z tohoto důvodu jsem publikoval výzvu na skutečnou systémovou změnu přístupu k ochraně obyvatel. Nejen požádal obyvatele a firmy o podporu, ale nabídl jim i možnost se této aktivně účastnit a pomáhat beze strachu z toho, že za svou snahu budou potrestáni.

Nečiním tak proto, abych se stal bohatým, či slavným. Dělám tak proto, že cítím, neudělám-li to já, neučiní tak nikdo a my budeme jen ztrácet další drahocenný čas.

Čas, který nám nikdo nevrátí ať jsme bohatí nebo chudí. Vláda a její představitelé vyhlašují nařízení, která sami porušují jako první. Ministerstvo průmyslu blokuje 80 lidí, kteří bez zkušenosti a praxe nejsou schopni dosáhnout výsledků, kterých dosáhne jeden zkušený člověk. Vláda rozhoduje o nás bez nás.

Už se to stalo v naší historii několikrát. Výsledek byl pro naši zemi vždy tragický a já nechci, aby se tak stalo zase. Mé jméno nenajdete v učebnicích, biblích úspěšných ani na výkladních skříní celebrit a lídrů. Jsem jen obyčejný člověk, který má obyčejný cíl.

K tomuto cíli kráčím již sedm let a buduji SVĚT BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ.

Svět, kde politické tanečky dle vlastních, neustále upravovaných not nemají místo. Svět, kde rozhodují ti, co vytváří hodnoty, ne ti co o ne ostatní obírají z pozice moci.

KORONAVIRUS COVID-19 se začal šířit v prosinci 2019, tedy před 4 měsíci a téměř až do začátku měsíce března. Jasně indikovaná hrozba byla zlehčována a podceňována, a to i přes varování odborníků i neodborníků. Všichni riziko sledovali a v širších souvislostech rychle pochopili nejen rozsah dopadů, ale i nutnost ochrany.

Globální pandemie KORONAVIRUS – COVID 19

V době, kdy už nákaza vypukla ve zvýšené míře i v tuzemsku se opět vláda a její činitelé odvrací od doporučení odborníků. Bez rozdílu odborníci hovoří o tom, že stres a špatná kondice jsou jedním z největších škůdců lidské imunity.

Uzavřením obyvatel do oddělených schránek budeme nejvíce připomínat nosnice AGROFERTU jež v halách dodávají jedno vejce za druhým až do úplného vyčerpání. Poté za odměnu skončí na talíři, či v jednom z vynikajících masných výrobků. Pojmem maso marketingově propagující, však obsahují mnohé jiné a maso jen v malém procentu mastného výrobku.

“Žádám tímto vládu, aby nebránila lidem utužovat svou imunitu pobytem v přírodě, sportováním a provozováním činností, k níž nepotřebují tři sazby DPH. Tím myslím omezit alkohol, cigarety a často i palivo pro své vozy. Tedy nepotřebují nic z toho z čeho vláda získává prostředky pro své neustále se zvyšující se plýtvání.”

“Není třeba scházet se v obchodních centrech. Není třeba vysedávat v restauracích. Není třeba následovat jen a pouze organizovanou zábavu. Co však třeba je, mít možnost po letech dýchat čistý vzduch. Svobodně se pohybovat a odevzdat svá těla i mysli slunci či měsíci.”

REPRESE není ŘEŠENÍ a na tom se nic nezmění, ani když ji nazvete STAVEM NOUZE.

Jediná nouze je totiž definována ve schopnosti. Respektive v neschopnosti vás samých, konat kroky vedoucí k nápravě, dle plánu, který zcela postrádáte. Zrušte zákaz pobytu venku dokud jsou indikovaných jen stovky, neučiníte-li tak budou jich skokově přibývat tisíce a s nimi i počet těch, jejichž oslabené organismy, další zátěž již nevydrželi.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Technologie

Zanechte komentář

Recyklace

Zelená linka Chytrá recyklace patří mezi projekty udržitelného rozvoje

Na čtyři stovky odbavených telefonátů, rad a doporučení, taková je tříměsíční bilance provozu bezplatné zelené linky Chytrá recyklace. Ta začala na telefonním čísle 800 976 679...

Co ovlivní nové evropské daně na nerecyklovaný plastový odpady?

Redakce Odpadového fóra položila ve svém říjnovém čísle právě tuto otázku pro svou Polemiku. Mezi oslovenými byl i Petr Havelka z České asociace odpadového...

O recyklaci baterií se říká, že není zisková.

Díky organizaci Ecobat máme dnes bezpočet míst, kam můžeme odevzdávat použité baterie a monočlánky. Mimochodem v principu jsou běžné baterie tzv. články a baterií...

Potřebnost třídění a recyklace nápojových plechovek v ČR

Obliba nápojových plechovek v Česku roste, vytřídí se ale jen každá třetí. Na to, a na potřebnost cirkulárního přístupu k nakládání s obaly, upozorňuje...

Odpady z plastových obalů a nová evropská recyklační daň

V návaznosti na předchozí informace, které k tomuto tématu přinesla Česká asociace odpadového hospodářství, přinášíme další podrobnější informace, které se k nové celoevropské dani...