- Reklama -spot_img

Fakta k OZON dezinfekci proti koronaviru COVID-19.

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V poslední době se na mne obrací mnoho lidí a firem s dotazy na aplikaci OZONU a OZONOVÝCH generátorů pro desinfekci prostorů proti koronaviru COVID-19. Důvodem jsou mé články, publikované zde.

Téměř všichni začínají hovor slovy.

„Pane Rada obracíme se na Vás jako na odborníka na OZON“ na které já jim odpovídám, „TÍM JÁ VŠAK NEJSEM“

Abych následně vysvětlil svá slova, kterým jak je znát z reakcí na druhém konci bezdrátu, moc nevěří.

V každém případě však považuji za stejně důležité, hovořit o pozitivním vlivu OZONu, hovořit i o negativech. Ty sice v článcích byla zmíněna též, ale mnozí je jen přeskočili, jako nedůležitý balast. Tím však tyto informace nejsou a název dnešního článku, není vůbec zvolený náhodně.

Rád bych uvedl, že všechny informace uvedené v tomto článku jsem získal od lidí a partnerů, kteří se problematice OZONU věnují déle než dvě desetiletí. Jsou to shodné osoby, které mi pomohli i s články původními.

Takže začněme OZON NENÍ HRAČKA 

  • Nadměrná koncentrace OZONU škodí nejen virům, ale i lidem a některým materiálům

  • Koncentrace OZONU je mimo laboratorní prostředí obtížně měřitelná, mluvíme o 50ppm

  • V případě pobytu v prostředí s nadměrnou koncentrací ozonu, může dojít v případě, že není uživatel chráněn ochrannými prostředky k popálení plicních sklípků

Nemyslím si, že to byly mé články, kdo čištěním ozonem tolik zpopularizovali. Byly to spíše televizní reportáže a články redaktorů jednotlivých médií, kteří přenáší dál to, co vidí, ovšem bez snahy nabídnout hlubší pohled do celé problematiky, a to je chyba.

Chyba i proto, že kromě jiného má co říkat k funkčnosti desinfekce i STÁTNÍ ZDRAVOTNÍ ÚSTAV. Ten na případových studiích uvádí, jaké koncentrace ozonu, proti jakému viru a za jaký čas působí, aby desinfekce ozonem byla účinná.

Při měření koncentrací se přitom nedá spolehnout na údaje na štítku výrobku, často vyrobeném v Číně, protože odchylky bývají i v řádech stovek procent, a to může být životu nebezpečné.

Zároveň nejde vycházet z předpokladu, že jedna místnost, či jeden prostor je jako druhý, protože kromě jiného, velkou roli hraje i vybavení prostoru, či místnosti. OZON totiž velmi aktivně reaguje s dalšími látkami, často chemickými a jistě není bez zajímavosti, že například ve zvýšených koncentracích s chlorem, který je také v mnoha výrobcích přítomen, může docházet ke vzniku látek ne nepodobných bojovému plynu, jenž je navíc, kromě samotné jedovatosti i silně karciogení.

Tyto skutečnosti jsou dlouhodobě známy. Jen se o nich nehovoří, i přesto jsou jasně dané hygienické limity, za jejichž porušení, či překročení hrozí poskytovateli velmi vysoké, často likvidační pokuty.

Budu rád, když si tuto skutečnost uvědomí nejen ti, kdo desinfekci ozonem považují za rychlé a bezproblémové řešení, které viděli už tolikrát v televizi, ale i ti, kdo s představou rychlého zisku nakoupili generátoru ozonu, a ne nepodobní hrdinům filmu GHOSTBUSTERS, čili KROTITELÉ DUCHŮ, věnují svůj čas a OZON k potírání zla. To vše za předem dohodnutou sazbu.

 

Problémem totiž nemusí být jen to, že OZONU bude příliš velká koncentrace, ale i pravý opak jehož výsledkem by byla OZONEM dezinfikovaná místnost, autobus, či vagon plný virů, které příliš malá koncentrace, nedokázala zlikvidovat.

Snadno by se totiž mohlo stát, že po vzoru pana Primuly budeme usilovat o to, aby se infikovalo i zbylých deset milionu zdravých lidí, kterým namísto účinné ochrany bylo jeho slovy doporučeno placebo určené jen pro nemocné.

Já však věřím, že i tento článek napomůže, aby se tak nestalo.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace