- Reklama -spot_img

Jak vypadala první Nerd Night 24 (Noc Nerdů) v Praze?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V noci ze 16 na 17 listopadu 2019 se konala v Praze na Smíchově první tuzemská NOC NERDŮ. Tento formát vznikl před třemi lety v Dánsku. Je to komunita lidí, kteří spolu pracovali a žili, protože jim tento formát připadal zajímavý, rozhodli se ho šířit do světa stejnou formou i v zahraničí.

Jak jsem již psal, byl jsem jedním z mluvčích a jsem na to náležitě pyšný. Nebál jsem se tématu, ani svého vystoupení. Měl jsem obavu z něčeho jiného. Už dobrá dvě desetiletí jsem totiž neponocoval tak dlouho, natož abych přitom musel aktivně přemýšlet.

Jak sami vidíte z programu byl jsem naštěstí zařazen hned na začátku, jako druhý mluvčí. Jak je mým zvykem byl jsem na místě s malým (několikahodinovým) předstihem. Nejen proto, abych se naladil na správnou vlnu, ale abych mohl nanosit a umístit uvnitř vybavení, o které mne organizátorka požádala.

Byla to nejen MÁ PLANETA ale i výrobky tvůrců INDUSTRIAL UPCYCLING, včetně těch několika mých vlastních.

Díky Martinu Pácovi z firmy www.mpvinyl.cz se nám navíc podařilo vytvořit v předvečer 30. výročí SAMETOVÉ REVOLUCE pro příchozí zvláštní a unikátní přivítání. Tou byla tvář pana Tomáše Gariqua Masaryka, prvního prezidenta Československé republiky. Z čeho jsem měl radost byla skutečnost, že ho poznali nejen čeští, ale i zahraniční návštěvníci, kteří se dělili v účasti půl na půl.

Radost mi též učinila skutečnost, že dva z návštěvníků si přišli poslechnout právě mou přednášku. Znali mne totiž jen a pouze z LINKEDIN a proto byli zvědaví, zda-li jsem skutečně takový blázen, jak jim připadá z mých příspěvků, článků nebo komentářů.

Prý jsem nezklamal a můžete to posoudit sami.

Omlouvám se za sníženou kvalitu obrazu a zvuku, není na Vašem přijímači. Je způsobena tím, že k záznamu používám svou pracovní akční kameru, na kterou zaznamenávám například procesy, které máme zájem modifikovat a zefektivňovat.

Zatímco první část zaznamenává mou prezentaci ta druhá část otázky a odpovědi. Právě ty mne přivedly k tomu, že ve mně tu noc dozrála myšlenka na vlastní formát konference.

A s formátem přišel i název OTÁZKY a ODPOVĚDI

Ne, že bychom konferencí neměli dostatek, ale většina z těch, kterých se mám možnost účastnit a často na nich mám možnost i vystoupit, totiž postrádá to, co jsem uvedl v názvu.

Většinou na jedno ani na druhé, nezbývá čas. Nezbývá kromě jiného proto, že mnoho mluvčích neumí své myšlenky předat v čase, který jim byl dán a když, často to nečiní způsobem, který by publikum zaujal natolik, že by se v nich projevila touha dozvědět se víc.

Ale pro mne je přesně tento aspekt důvodem, proč se konferencí, eventů, workshopů účastním.

OTÁZKY a ODPOVĚDI nemají totiž za úkol jen posluchačům přinést zajímavá témata, která budou vždy nosným tématem té, či oné konference. Mají za úkol i učit přednášející přednášet a posluchače se přestat stydět zeptat.

Hned první pracovní den po skončení, poté co jsem si z ponocování trochu odpočinul fyzicky i psychicky, jsem začal na nové konferenci pracovat. Naštěstí bohatá síť partnerů mi jistě pomůže, aby tato konference byla nejen úspěšná od úplného počátku, ale i aby se mohla rozšířit nejen po celé republice, ale i světě, stejně jako to činí INDUSTRY 5.0.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace