- Reklama -spot_img

Žížaly, jako nebezpečná konkurence v odpadovém hospodářství

Komentář Michaela Rady - Žížaly Živí Zabijáci

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Tak jsem se dozvěděl, že MINISTERSTVO ŽEHU POSLEDNÍHO se nechalo odvést otravou bezvýznamného řečiště, bezvýznamné krajiny a důležitějších úkolů a bylo schopné dopracovat do konce i nový zákon, který má jasně definovat největší škůdce krajiny.

MŽP totiž zjistilo, že zlo se skrývá v detailu. V tomto případě v mozku Lumbricus terrestris. Jak se totiž ukázalo, neškodné žížaly, zdaleka tak neškodné nejsou. Zatímco v procesech zaměřených na zpracovávání biologických potravinových zbytků formou vermikompostování a to jak domácího, tak i průmyslového jsou žížaly velkým pomocníkem. Ve zpracovávání odpadů z čističek jsou velkým pomocníkem a to je problém.

Žížaly totiž dokáží bezproblémově zpracovat i tento druh odpadu, který se po dlouhá desetiletí považuje za problém tak velký, že na jeho likvidaci není nikdy peněz dost a společnosti, které ho zpracovávají natahují stále větší dlaně na příspěvky a dotace na likvidaci a nebezpečí se kterým si neumí tak dlouho nikdo poradit. Až tedy na žížaly.

Nejsem odborník na MOTÝLE. Nejsem odborník na KŮROVCE, HRABOŠE, ani RYCHLOST PLAVBY RYB ve vodě otrávené jedem. Všímám si však, a to poměrně dlouho, jak a koho potkávám při svých nízkých letech krajinou, která se neustále mění. Více než roční období, mění ji však bagry a těžká technika, která přírodu upravuje do podoby industriální. Ocelová hala asi potěší oko více, než zelená tráva nebo les.

S žížalami se však nesetkávám poprvé, a to ani s tím co umí. Není toho totiž málo, kromě „spotřebování“ potravinového odpadu, si dokáží poradit i s kartony (mouční červy s polystyrenem), jejich trávicí soustava vyměšuje kapalinu, která je jedním z nejlepších a nejsilnějších dusíkatých hnojiv vhodných pro podporu růstu rostlin. Zároveň je tato kapalina silným feromonem, který přitahuje v bezdrátové komunikaci další žížaly na pole i na místa, která jsou díky intenzivnímu chemickému pěstování plná mrtvých rostlin rostoucích na mrtvé půdě. Žížaly dokáží i do mrtvých míst navrátit život a jsem si jist, že ani tento výčet zdaleka neukazuje, co vše žížaly dokáží.

Mají však jeden velký problém, který je činí jedním z nejhorších škůdců ekonomiky. Vše dělají zadarmo. Je to skutečně tak, testy ukázaly, že je jedno zdali žížale do směsi přidáte stokorunovou, či pětitisícovou bankovku, EUR, či DOLAR, ony ho prostě sežerou a přetráví na stejný výsledek.

V kontrolovaném prostředí tak dokáží stejné věci, kteří lidé, respektive jimi vedené společnosti, dělají za miliony měsíčně, a přesto stále dokola opakují to samé.

NEJDE, MUSÍME SPÁLIT, NEBO ZAHRABAT NA SKLÁDCE

Proto, aby se tomuto nebezpečnému chování žížal zabránilo, má od dubna 2021 vstoupit v platnost nařízení, které tomuto bezprecedentnímu a nebezpečnému chování žížal má zabránit. Obyvatelé zlatého srdce Evropy, budou opět moci tleskat zlatýma rukama svým vůdcům, kteří ví, co je pro ně nejlepší, a to také činí.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieDoporučené
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace