- Reklama -spot_img

Ekologicky šetrný výrobek nebo služba mají svou ekoznačku

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

CENIA, česká informační agentura životního prostředí je jedinou organizací v ČR, která zprostředkovává udělování ekoznaček. Ekoznačení (ecolabelling) je označování výrobků a služeb, které mají snížený dopad na životní prostředí po celou dobu jejich životního cyklu.

Vedle českých ekoznaček Ekologicky šetrný výrobek a Ekologicky šetrná služba administruje CENIA rovněž Evropskou ekoznačku (EU ecolabel), která může být udělena produktům na trhu celé Evropské unie. Prostřednictvím jedné značky jsou tak výrobky a služby propagovány po celé Evropě včetně Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Navzdory krizi COVID-19 Ekoznačka EU – oficiální značka excelence v oblasti životního prostředí Evropské unie, která přispívá k rozvoji oběhového hospodářství – stále roste. Od dubna do září 2020 došlo ve většině skupin výrobků s ekoznačkou EU (v 21 z celkových 24) k nárůstu počtu výrobků a spotřebitelé tak mají nyní přístup k více než 75 000 produktům s ekoznačkou EU v celé Evropě.

Více podrobností viz přiložená infografika

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieEKOLOGIE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace