- Reklama -spot_img

MŽP finančně pomůže zoologickým zahradám v době pandemie

30 milionů korun pro zoo v nouzi

Aktuálně

inODPADY
inODPADYhttps://redakce.inodpady.cz/
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ministerstvo životního prostředí opět podpoří zoologické zahrady překonávající výpadky příjmů za vstupné kvůli pandemii. Skrze dotační titul Příspěvek ZOO pošle zoologickým zahradám celkem 30 milionů korun. Od prvního března tak mohou licencované zoologické zahrady žádat o rychlou podporu cílenou zejména na pořízení krmiva pro chované druhy zvířat.

„Rozhodli jsme se navýšit náš každoroční dotační titul Příspěvek ZOO z 20 milionů na 30 milionů korun a připravit jeho co nejrychlejší administraci, abychom podobně jako vloni na jaře pomohli zoologickým zahradám, které se kvůli pandemii dostávají do kritických situací. Výpadky jejich příjmů se pohybují v řádu desítek miliónů korun, státní podpora cílená na pořízení krmiva tak alespoň částečně pokryje provozní náklady zoo, které jsou z hlediska zajištění péče o chované živočichy zásadní,“ komentuje rozhodnutí ministr Richard Brabec.

Ministerstvo životního prostředí podporuje zoologické zahrady prostřednictvím speciálního dotačního programu dlouhodobě. V loňském roce byla během jarního průběhu epidemie a přijatých opatření, v jejichž důsledku došlo k uzavření zoo, finanční pomoc ze strany ministerstva odeslána již během května.

„Současný stav, kdy jsou zoologické zahrady uzavřeny již od 9. října 2020, jim generuje velké ztráty způsobené dlouhodobým výpadkem příjmů ze vstupného. Se zoologickými zahradami proto budeme dále jednat s cílem najít další zdroje financování. Ty už by ovšem vyžadovaly navýšení rozpočtu MŽP a tedy i konsensus na úrovni vlády,” shrnuje ministr Richard Brabec.

Dotační program „Příspěvek ZOO“ je určený pro všech 29 licencovaných zoologických zahrad v Česku zejména na příspěvek na krmivo až do celkové výše 30 milionů korun. Pro menší zoologické zahrady to znamená podporu ze strany ministerstva v řádu až statisíců korun, u těch větších se jedná o podpora v jednotkách milionů korun. Žádosti opět budou podávat elektronicky v jednoduchém administrativním režimu a budou posouzeny obratem, v řádu několika dní.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieBYZNYS
- Reklama -

Aktuálně

Zanechte komentář

- Reklama-

Recyklace