- Reklama -spot_img

COVID – Sport III Lyžařská střediska je nyní k dispozici pro podnikatele

Provozovatelé skiareálů mohou žádat o pomoc z programu COVID - Sport III Lyžařská střediska

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Od pondělí 15. února je možné podávat žádosti o podporu z programu na pomoc uzavřeným skiareálům. Celkem je v COVID – Sport III Lyžařská střediska k dispozici pro podnikatele, na které dopadla pandemie koronaviru, 1 miliarda korun. O kompenzaci lze žádat prostřednictvím informačního systému AIS, a to do 18. března 2021, podrobnosti jsou k dispozici na www.mpo.cz/sport.

„Dotační program pro skiareály jsme připravili ve spolupráci se zástupci těchto subjektů. Měli jsme velký zájem lyžařská střediska otevřít, bohužel to ale epidemiologická situace neumožnila, tak jdeme cestou kompenzací,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Chápu tíživou situaci provozovatelů, a proto jsme stanovili, že už teď uhradíme žadatelům celou sezónu. Pokud by se skiareály otevřely v březnu, v což doufám, tak si provozovatelé budou moct vydělat další prostředky nad rámec kompenzací.“

„Minimálně budou moci skiareály dostat podporu za 50 dní, maximálně za 103 dní podle toho, jak dlouho bude trvat nouzový stav. Výše se bude odvíjet od počtu a struktury přepravních zařízení,“

říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU fondy Marian Piecha a dodává: „U základních vleků půjde o 210 Kč za den, kdy bylo zavřeno, u neodpojitelných lanových drah o 340 Kč a u odpojitelných lanových drah se bude jednat o 530 Kč.“

Maximální výše denní podpory bude omezena částkou vypočtenou jako 50 % běžného průměrného denního nákladu provozu střediska za uplynulé 2 sezony, resp. dvě uzavřená účetní období. Žadateli o podporu pak za den bude náležet nižší z takto vypočtených částek. Podmínkou čerpání dotace z programu COVID – Sport III Lyžařská střediska mimo jiné je, že žadatel nesmí za stejné období čerpat kompenzaci z jiného programu v kontextu s koronavirem. Respektive pokud ji využívá, musí jinde čerpanou částku od požadované dotace na skiareály odečíst.

O podporu se žádá elektronicky, informační systém podáváním žádosti provede, jeho součástí jsou i potřebné pokyny k přílohám aj.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieKoronavirus
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace