- Reklama -

Za každým novým výrobkem jsou hory odpadu, aneb vyplýtvaná hodnota.

Aktuálně

Pohozené odpady v lese nebo vandalismus podél turistických tras

Nadešel čas dovolených, který letos pro většinu Čechů bude ve znamení pobytu v tuzemsku uprostřed přírody. A právě ta dostane během letní sezony zabrat....

Firma provozovala bioplynovou stanici v rozporu s integrovaným povolením

Společnost IC-PARK ENERGO, a.s., která v bývalém zemědělském areálu ve Svojšíně provozuje bioplynovou stanici, porušila podmínky integrovaného povolení. Dlouhodobě skladovala tuny kuchyňských odpadů a neprováděla...

Zelená obec a Sběrný dvůr, nejvíce bodovaly obce ze Středočeského kraje

Společnost REMA ocenila obce zapojené do projektů Zelená obec a Sběrný dvůr, které v roce 2019 vysbíraly nejvíce vysloužilých elektrozařízení. Nejlepší obce z každého kraje zapojené...

Jaká je cena národní implementace INDUSTRY 5.0?

Dobrý den, před nedávnem jsem byl požádán, zda-li bych nepředložil prezidentovi USA cenu za implementaci a zavedení INDUSTRY 5.0 na úrovni národní legislativy jeho...
Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Tato slova mi běžela hlavou jeden den po poslední KEYNOTE společnosti APPLE. Prezentaci nových výrobků. Ta proběhla opět po roce 10 září pod dohledem světových médií. Společnost opět představila (ne)novinky ze své laboratoře.

Věci, které musíte mít?

Musíte je mít i přesto, že před rokem jste si pořídili nové. Rok před tím taktéž. Každý rok nové. Frekvence obnovy štěstí, která patří k těm pomalejším.

To, že za každým novým výrobkem jsou hory odpadu vím. Vídám je v továrnách, které navštěvuji a firmách, které nic netvoří. Snad až na ten odpad. Ovšem až když jsem držel v ruce tento hrneček, uvědomil jsem si hloubku celé situace.

Je to hrneček, ze kterého jsem popíjel v babiččině kuchyni kakao, jako malý kluk před více než 40 lety. Babička ho s dědečkem koupila o dalších 20 let dříve.

Je stále funkční a krásný!

Babička již není mezi námi, ale s dědečkem si povídáme dál. Stále jezdíme na svých elektrických strojích po městě a po krajině. Společně vzpomínáme na budoucnost.

Pan profesor a jeho žák. Jeden hrdý na toho druhého. Ve vzájemné harmonii času, kde téměř půl století věkového rozdílu nehraje roli.

Hrneček má na svém dně značku a název země ve které jsem se narodil, ale již neexistuje. Neexistuje ani přesto, že nezmizela ze srdcí a hlav stovek milionů lidí, kteří nestačili zaznamenat, že namísto jedné, jsou zde již téměř tři desetiletí země dvě.

Hrnek slouží dál svému účelu, a i když z původních šesti kusů zůstaly jen dva, nic se nemění.

Tento výrobek reprezentuje skutečnou hodnotu. Tou je práce, která nemá časové omezení dané datem spotřeby, nebo datem další KEYNOTE PREZENTACE, která by stejně tak, jako v nablýskaných prostorách nových center společností, výstavištích, mohla probíhat na skládce, která zase vyroste o další kus.

UDRŽITELNOST byla transformována do stálého odprodeje neustále doplňovaných skladových zásob štěstí, které musíme mít.

To staré je totiž již po době spotřeby a co na tom, že je to nové stejné, jako to staré, vlastník ví, že nová jednička na konci, zahřeje ho víc než stará nula.

UDRŽITELNOST SPOTŘEBY, to je to, co se cení uvnitř bank a státních rezerv. Spotřeba, tu je nutno zvedat pro dosažení štěstí.

Chléb a Hry.

V digitální podobě virtuálního světa, kde rychlost představení nového bude korespondovat s pravidelností výplatních pásek garantovaného příjmu. Jedničky a nuly se budou přelévat na přímo bez nutnosti zásahu.

Vše pro dobro lidu, který si ve svých buňkách bude užívat západu digitálního slunce bez zbytečného rizika výstupu na střechu domovů, postavených rukama lidí pro lidi.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Technologie

Napsat komentář

Recyklace

Nová metoda recyklace matrací poslouží jako surovina k výrobě nových

Společnost BASF vyvinula proces chemické recyklace použitých matrací. Staré matrace díky němu poslouží jako materiál pro výrobu nových. Metoda se nyní testuje v závodě...

Recyklace bazénové vody je z ekonomického hlediska mnohem výhodnější

Vláda připravuje novu legislativu zajišťující větší ochranu pitné vody a donutí tak velké odběratele, ale i domácnosti lépe hospodařit s vodou. Předkládané návrhy předpokládají vyšší...

Starou zahradní techniku můžete nechat zdarma odvézt k recyklaci

Zahrádkaření mají Češi prostě v krvi. Během letošního jara navíc kvůli pandemii koronaviru na svých zahradách či chatách trávili ještě více času než obvykle....

Sbírá lógr od restaurací a kaváren, pak je přimícháván do kompostu

Podle odhadů se každý den na této planetě vypije kolem 2 miliard šálků kávy každý den. Jiný odhad (americké ministerstvo zemědělství) odhadlo produkci kávy...

Firma nezajistila recyklaci nebo jiné využití odpadů z obalů

Společnost JoWo – Com s.r.o. se sídlem ve Kdyni, provozující balicí a obchodní činnost se zaměřením na drogistické zboží, porušila zákon o obalech. V období od...