- Reklama -spot_img

Odpady a jejich kreativní využívání s Módou pro recyklaci.

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Slavnostní finále projektu „Móda pro recyklaci“, který se bude konat 18. září v uměleckém centru Fort Sokolnicki ve Varšavě. Této akce se účastní i Barbara Kurdej-Szatan. Herečka, zpěvačka a televizní moderátorka, která se již řadu let podílí na různých ekologických aktivitách.

Součástí této akce bude jedinečná recyklovaná módní přehlídka. Různá stylizace z počítačových desek, televizních dálkových ovladačů a dalšího elektroodpadu. Kolekci vytvořila kreativní módní návrhářka Anna Kubisz, a to společně s dětmi a mládeží.

Barbara Kurdej-Szatan v elektroodpadu, jak se prezentuje.

Celá akce se koná při příležitosti jubilejního výročí kampaně „Clean Up the World. Různé celebrity a známí novináři vystoupí na finální recyklační módní přehlídce, kterou povede Anna Kubisz pro Evropskou recyklační platformu ( ERP)  a na jevišti tak vystoupí  Barbara Kurdej-Szatan.

V poslední době se hodně hovoří o změně klimatu a zhoršujícím se stavu naší planety. Evropská recyklační platforma se tímto tématem zabývá každý den a realizuje různé vzdělávací aktivity. Zaměřené zejména na zvyšování ekologického povědomí společnosti. Příkladem těchto aktivit je i tento projekt „Móda pro recyklaci“ realizovaný ve spolupráci s návrhářkou Annou Kubiszem.

Začátkem roku navštívila módní odbornice různé podniky na zpracování elektroodpadu, kde jako základ pro styling si vybrala bezpečně zpracované odpadové suroviny. Vybrané materiály byly poté odeslány do dílen mezi děti a mladé lidi. Během tvoření nad odpady se Evropská platforma pro recyklaci věnovala vzdělávacímu obsahu. Účastníci se dozvěděli, co je smysl recyklace, jak správně třídit odpady a jak být šetrnější k životnímu prostředí.

Z každého workshopu byl připraven video materiál, který byl zveřejněn na kanálu YouTube ERPTV věnované ekologické výchově nejmladších.

Na něm najdete řadu videí, která přístupným způsobem vysvětlují, jak správně zacházet s použitými bateriemi nebo akumulátory. Také i s použitými elektrickými, elektronickými zařízeními nebo odpady z obalů.

Zdroj: erp-recycling.org

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace