- Reklama -spot_img

Každý máme možnost volby, já zvolil předcházení vzniku odpadů a plýtvání

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Každý z nás, a to bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání nebo stav, má možnost volby. Volba je totiž rozhodování a my si často ani neuvědomujeme, že volby neprobíhají jen jednou za čtyři roky. Jen na úrovní politické, ale každý den, a to na úrovní lidské i pracovní.

Před jednu takovou Vás nyní postavím já sám.

Učiním tak pouze jeden den poté, co jsme vlastnoručně naložili 383 ks kabelových cívek. Ty jsem zachránil před uložením na skládku. Doposud končili v odpadových kontejnerech týden, co týden. Nastartováním našeho projektu prevence vzniku odpadu se vše změnilo.

Po náročném procesu jen půl dne poté, kdy jsem nechal ochutnat více než 250 lidem co to znamená E-MOTION, a to po dobu pěti hodin na firemní akci společnosti zabývající se vývojem technologií pro elektromobilitu. Vše bez přestávky.

Bylo to krásné a stálo to za to.

Večer, když jsem se po 15 hodinách vrátil zpět domů, jsem ve své e-mailové schránce našel zprávu. Ta mne velice potěšila, jen jsem se z ní nedokázal radovat tak, jak by si jistě zasloužila.

Organizátor soutěže Global Startup Awards nejlepších východo-středoevropských startupů, mne informoval o tom, že jsem byl nejen do této soutěže nominován, ale dokonce, že jsem postoupil do jejího finále.

To v kategorii Zakladatel Roku – FOUNDER OF THE YEAR pro Českou republiku.

Nevím, kdo mne nominoval.

Věřím však, že tak učinil nebo že tak učinila z vnitřního přesvědčení o tom, že budování světa bez odpadů a plýtvání, tak jak jej realizuji, dává smysl nejenom mně, ale i všem ostatním.

Zde přichází Váš okamžik.

To, že jsem postoupil do finále totiž znamená, že můžete volit komu dáte svůj hlas.

Možnost volby je otevřena od 2.9 do 15.9.2019 a potom skončí.

Informace o udělování ceny Global Startup Awards jsou ZDE!

Ceny Global Startup Awards jsou přítomny ve více než 60 zemích.

Pozor volba je umožněna jen máte-li e-mail nebo profil na sociální síti FACEBOOK.

Protože možnost účasti a přidání hlasu zaujala mnohé, dovolil jsem si návod stručně popsat na obrázku níže.

Návod jak hlasovat pro daný projekt

LINK PRO HLASOVÁNÍ ZDE

Z České republiky jsme byli nominování čtyři muži, bohužel žádná žena. Tři své podnikání a odbornost aplikují ve světě technologií a virtuálním prostoru. Já jediný se ubírám i nadále po svých světem fyzickým. Světem, který jsem se rozhodl svou prací zbavit odpadu a plýtvání.

Rád bych zároveň zmínil, že má nominace v ročníku 2019 není nominací první. Již jsem totiž nominován ve stejné kategorii byl. Jenom si nevzpomínám, ve kterém z ročníků pořádaných od roku 2016 to bylo. Vím však, že vítězem byla společnost KIWI, která (opět ve virtuálním světě) mění svět cestování v tom reálném a z Brna vyrostla do celého světa a roste dál.

Nebyla ostuda prohrát. Prohra je jen nástroj pro další růst.

Z pohledu procesního, budou vybráni v každé zemi vítězové jednotlivých kategorií a tito se pak účastní finále, kde z nich bude určen vítěz pro region CEE neboli střední a východní Evropy.

I tato soutěž, i když jsem se k ní dostal nominací neznámého, či neznámých je pro mne jednou z možností ukázat všem, jak špatně na tom je planeta, která nám dala domov a jejíž dary využíváme a čím je štědřejší, tím více s nimi plýtváme. Zároveň ukázat, jak snadná je cesta, kterou dokážeme plýtváním a tvorbou odpadu zabránit. Přítomnost kamer a medií umožní, aby se myšlenka, kterou následuji již šest let, dostala do myslí i těm, které jsem zatím neměl možnost navštívit nebo je oslovit osobně. Taktéž prostřednictvím mé práce, kterou vykonávám a o jejichž výsledcích pravidelně referuji.

Děkuji Vám rozhodnete-li se dát mi svůj hlas, ale mnohem více děkuji, že jste mi věnovali čas a přečetli si příběh obyčejného člověka s jediným cílem. Vytvoření světa, za který se nebudeme muset stydět a nebudeme nuceni ho opustit a hledat si jiný.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace