- Reklama -spot_img

STÁTNÍ HMOTNÉ REZERVY JSOU UZÁKONĚNÝM PLÝTVÁNÍM

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Dne 9.června 2020 zveřejnil ekonomický deník E15 zajímavou zprávu. Podal ji šéf Správy státních rezerv pan Pavel Švagr, který redaktorům sdělil „JSME PŘIPRAVENI O STO PROCENT LÉPE NEŽ V BŘEZNU“. Vypadá to výborně, NEBO SNAD NE?

Ve stejný den vyšla v jiném hospodářském periodiku zpráva s titulkem podstatně méně pozitivním TŘETINA PITNÉ VODY KONČÍ V ZÁCHODU

Po dobu sedmi let se věnuji systémové prevenci vzniku odpadu a plýtvání. Před tím jsem se věnoval dvacet tři let logistice. Dříve i nyní se věnuji tomu, aby procesy, které se dějí, byly efektivní, protože efektivní znamená bez zbytečností, bez plýtvání a bez odpadů ve všech jejich podobách.

Podívám-li se na oba dnešní titulky vidím pravý opak.

Snahu o to plýtvat co nejvíce a nejlépe beztrestně s tím, že si svou beztrestnost zajistím zákonem. Tak to totiž dělá stát, resp. tak to dělají ti, kteří si jeho zákony nechávají psát na míru, aby pak byli prvními, kteří se dle nich chovat nemusí.

Začneme-li s panem Švagrem pak si dovolím malý dotaz.

Je-li na začátku NULA, co znamená 100% navíc.

Další nuly?

Tématu státních hmotných rezerv jsem se již věnoval, nejenom v blogu, ale i v několika fyzických projektech, kde jsem měl tu možnost vidět, jak se zachází s obsahem skladů Civilní Obrany, které byly součástí hmotných rezerv dlouho předtím, než se pan Švagr stal jejich ředitelem.

Tisíce nových nikdy nepoužitých věcí se vyhazovaly. Ne jedna za druhou, ale po balících, po desítkách a stovkách kusů. Skládka, občas malá domů, skládka, spalovna. Bez pardonu, bez přemýšlení, bez vlastního názoru. Vše musí pryč, uvolňujeme místo pro další ODPAD.

STÁTNÍ HMOTNÉ REZERVY JSOU UZÁKONĚNÝM PLÝTVÁNÍM a zůstanou jím, nezmění-li se tento přístup, a to od základů.

U pitné vody, resp. u veškeré vody je to shodné.

PLÝTVÁNÍ JE DÁNO ZÁKONEM A TI, CO NEJVÍCE PLÝTVAJÍ, JSOU NAZÝVÁNÍ VODOHOSPODÁŘI. MOŽNÁ JE TO PROTO, ŽE KAŽDOU KAPKU SI NECHAJÍ ZAPLATIT MINIMÁLNĚ DVAKRÁT VE VODNÉM A STOČNÉM.

To že splachujete záchod pitnou vodou si dokáže asi představit každý, i když si to nechce připustit.

Ovšem víte, že zákon nakazuje pitnou vodou i kropit a mít ulice?

Víte, že požární vozy často hasí požáry také pitnou vodou a že přitom hadicí typu „B“ proteče za jedinou minutu 800 litrů vody?

Víte, že technologie, která již několik let dokáže stejného výsledku, tedy uhašení požáru při 95% úspoře vody naráží na problém, že je dáno MINIMÁLNÍ MNOŽSTVÍ POUŽITÉ VODY? Že schvalování použití trvá již několik let a namísto rychlé pomoci, často přichází ještě rychlejší bezmoc, protože to, co nezničil oheň, zničila voda, případně kouř?

Poslední zprávou dne, kterou jsem zaregistroval byla informace o tom, že si vláda rozdala za půl roku historicky největší odměny. Nedivím se. Ten kdo přeci nejvíce plýtvá, musí být nejvíce odměněn, či se snad mýlím?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace