- Reklama -spot_img

Pokuta 600 tisíc za nerecyklaci odpadu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Společnost Faurecia Plzeň měla zajistit využití a recyklaci obalů, povinnost ale neplnila.

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni uložili pokutu 600 tisíc korun společnosti Faurecia Plzeň, s.r.o., za porušení zákona o obalech.

Firma montující sedačky pro automobilový průmysl dlouhodobě neplnila svou povinnost zajistit využití a recyklaci obalových odpadů. Ty jí vznikaly při rozbalování dílů určených pro výrobu. V roce 2014 a 2015 tak firmě vzniklo přes 1600 tun papírových, plastových, dřevěných a směsných obalů. Povinností firmy bylo přihlásit se do seznamu zpětného odběru nebo využití odpadů z obalů. To ale neudělala.

Po pokutě, kterou inspektoři ČIŽP firmě uložili, začala společnost Faurecia Plzeň své povinnosti plnit a přihlásila do kolektivního systému pro recyklaci či využití obalů, který zajišťuje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. „Plnit zákonné povinnosti je výhodnější, než se vystavovat možnému riziku další sankce. Jsme rádi, že to firma uznala. Pokuta tak splnila svůj výchovný účel,“ komentoval Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Autor: Andrea Pánková
Zdroj: denik.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace