- Reklama -spot_img

Nový způsob výstavby silnic a jejich následná recyklace

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Společnost WAVIN zabývající se výrobou plastových trubek rozvinula spolupráci s Francouzkou skupinou Total SA a společností KWS. Dohoda má navázat k spolupráci a rozvoji v oblasti využití plastových odpadů, jako alternativu k asfaltovému povrchu vozovek.

Koncept nazývaný PlasticRoad, znamená stavět nové silnice z plastového odpadu.

Systém PlasticRoad byl představen již v roce 2015 společností KWS. Myšlenka projektu recyklace plastového odpadu a dalších součástí na bázi lehkých modulů s využitím dutých interiérů, do kterých se mohou montovat různé kabely a plastové trubky.

Potrubní systém umožňuje vzniklou přebytečnou vodu odvádět do kanalizace. Tyto prefabrikované jednotky bude snadné přepravovat, shromažďovat, udržovat a budou mnohem lehčí. To znamená, že půda bude méně náchylná k propadu.

Podporovatelé tohoto konceptu tvrdí, že hlavním cílem je vytvořit takové silnice s menším dopadem na životní prostředí a konkurovat tradiční výstavbě silničních systémů. Když tyto vozovky dosáhnou konce jejich životnosti lze je znovu recyklovat, což přispívá zejména k myšlence zelené ekonomiky.

Očekává se, že první prototyp takové vozovky bude dokončen do konce roku 2017.“

Více informací o  systému PlasticRoad, včetně videa a obrázků, lze vidět zde

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace