- Reklama -spot_img

Pokuta 100 tisíc korun za nepovolenou rekultivaci skládky

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Za nepovolenou rekultivaci skládky v Litomyšli dostala firma TRAMON pokutu 100 tisíc korun. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 100 tisíc korun společnosti TRAMON s.r.o.

Firma rekultivovala skládku inertních odpadů v Litomyšli, aniž by tuto činnost měla povolenou rozhodnutím Krajského úřadu Pardubického kraje.

Při kontrole v roce 2017 inspektoři zjistili, že společnost měla v areálu zařízení v Litomyšli povolen pouze provoz zařízení k odstraňování odpadů skládkováním a provoz zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů v rámci provozu recyklačního střediska, nikoliv využívání odpadu k rekultivaci skládky.

Dle zjištění inspektorů ČIŽP firma TRAMON prováděla tuto „rekultivaci“ pouze na základě projektové dokumentace.

Zemina použitá k rekultivaci skládky. Společnost TRAMON nedisponovala žádnými výsledky analýz, dokladujícími kvalitu odpadní zeminy, a tedy vhodnosti zeminy k využití na rekultivaci skládky. (zdroj ČIŽP)

„Bez souhlasu k rekultivaci skládky firma od počátku roku 2015 do konce roku 2017 využila celkem 38 612 tun výkopové zeminy bez znalosti její kvality. Společnost TRAMON nedisponovala žádnými výsledky analýz, dokladujícími kvalitu odpadní zeminy, a tedy vhodnosti zeminy k využití na rekultivaci skládky,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu Hradec Králové.

Při stanovování výše pokuty inspektoři vyhodnotili jako přitěžující okolnost mimo jiné to, že se nejednalo o první porušení zákona, kterého se společnost TRAMON dopustila. V roce 2015 jí inspektoři za nepravdivé hlášení o druzích, množství odpadů a způsobech nakládání s nimi uložili pokutu 20 tisíc korun.

Zdroj: aktuality ČIŽP

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace