SUCHÁ MLHA A SANITACE DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ

Aktualizováno 12:40

Technologie DESINFOG byla jako první na světě certifikována pro plošnou desinfekci prostor a dopravních prostředků.

Další článek ze série věnované prostředkům sloužícím k ochraně proti šíření koronaviru COVID-19, je ukázkou toho, že když se chce, je možné nacházet okamžitá řešení i v krizových situacích. To však není cesta, které při pohledu na tuzemská i světová média, by se věnovali politici a vlády.

Mnozí z těch, kdo sledují mé články a úsilí věnované vybudování světa bez odpadů a plýtvání, či ti kdo se účastnili mých workshopů, dobře vědí, že metoda, kterou používám při realizaci svých projektů je dána propojování existujícího, doposud neexistujícím způsobem, či minimálně způsobem, který lze nazvat nestandardním.

Takto vznikl i projekt, který byl v minulých dnech úspěšně otestován v Polsku.

Jde o propojení technologie používané k hašení suchou mlhou s technologií desinfekce na bázi nanočástic. Obě se používaly, ovšem vždy jen samostatně. Dohromady je zatím nikdo nespojoval, a to až do současnosti.

Čtenáři serveru inODPADY budou tak mít možnost, jako jedni z prvních v České republice, shlédnout toto spojení v úspěšnou praxi.

 

 

Testovacím objektem byl autobus městské hromadné dopravy. Dezinfekčním prostředkem bylo 20ml certifikovaného desinfekčního prostředku. Nosičem byla suchá mlha vyrobená ze 4 litrů vody. Již známá a existující technologie hašení suchou mlhou.

Z pohledu času stačilo suché mlze 30 vteřin. Mlha kompletně naplnila autobus za jednu minutu, aby všechny dezinfikované povrchy byly „vlhké“ a pokryté desinfekčním prostředkem. Po dvou minutách je celý prostor dezinfikován. Po 10 minutách je prostor při otevření všech dveří prostý mlhy a připravený k použití. To vše při použití čtyř litrů vody a 0,2 litru odpovídajícího dezinfekčního přípravku.

TECHNOLOGIE JE OKAMŽITĚ POUŽITELNÁ A TO NEJEN V DOPRAVNÍCH PROSTŘEDCÍCH HROMADNÉ DOPRAVY

Využít ji lze i ve vlacích, autech, taxících a pravděpodobně i na lodích. To včetně zaoceánských. Taktéž skladech, továrnách, ale i například čekárnách nemocnic a dalších místech. Tím však použitelnost i využitelnost této dvojkombinace zdaleka nekončí.

Stejným způsobem, by totiž bylo možné dezinfikovat lidi vstupující do prostor například škol, nemocnic nebo obchodních center. Nebo výše zmiňovaných pracovišť a továren, ale i například na stadiony, divadla nebo kina.

Nejsme však vláda, abychom si začali tleskat. Jsme lidé a naší snahou je pomoci. Nikoliv o pomoci jen mluvit. Protože jsme lidmi kreativními, jdeme ještě o krok dál. Ze dvou, přecházíme na trojkombinaci, do které chceme kromě SUCHÉ MLHY a DEZINFEKCE NA BÁZÍ NANOČÁSTIC zapojit i OZON.

Ano, přesně ten, o kterém jste se mohli dočíst v předchozích příspěvcích.

Svůj čas jsme se totiž rozhodli již dávno věnovat podávání výsledků. To nás všechny i živí a výsledky jsou to, co právě v době koronaviru může rozhodovat o životě nebo smrti mnoha lidí.

Coronavirus Sars-Cov-2

Ponecháme-li totiž vývoj i nadále v rukou bezzubých vlád naplněných odporníky na politiku, jimž vlastní peníze jsou důležitější než životy těch, kdo je na daná místa dostali. Budeme jen a pouze plakat nad dalšími mrtvými. Nárůsty počtů infikovaných do doby, než se najde lék, který však nebude s ohledem na nasazenou cenu, dostupný zdaleka všem. Ale jen těm, kdo budou svůj život vážit zlatem.

Jmenuji se Michael Rada a mým cílem je vytvořit svět bez odpadů a plýtvání a do tohoto světa patří lidé, pro které ČLOVĚK je titulem nejvyšším a jiný již nepotřebují. A já jsem rád, že se mohu setkávat se stále větším procentem těch, kteří tuto skutečnost naplňují nejen slovy, ale i činy.

Facebook komentáře
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat. Líbil se vám tento článek? Prosíme, podpořte nás při tvorbě dalších. Jsme vám vděčni za každý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat zde 

Napsat komentář