- Reklama -spot_img

KORONAVIRUS COVID-19 v MHD a dezinfekční prostředky

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

SUCHÁ MLHA A SANITACE DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ

 

Technologie DESINFOG byla jako první na světě certifikována pro plošnou desinfekci prostor a dopravních prostředků.

Další článek ze série věnované prostředkům sloužícím k ochraně proti šíření koronaviru COVID-19, je ukázkou toho, že když se chce, je možné nacházet okamžitá řešení i v krizových situacích. To však není cesta, které při pohledu na tuzemská i světová média, by se věnovali politici a vlády.

Mnozí z těch, kdo sledují mé články a úsilí věnované vybudování světa bez odpadů a plýtvání, či ti kdo se účastnili mých workshopů, dobře vědí, že metoda, kterou používám při realizaci svých projektů je dána propojování existujícího, doposud neexistujícím způsobem, či minimálně způsobem, který lze nazvat nestandardním.

Takto vznikl i projekt, který byl v minulých dnech úspěšně otestován v Polsku.

Jde o propojení technologie používané k hašení suchou mlhou s technologií desinfekce na bázi nanočástic. Obě se používaly, ovšem vždy jen samostatně. Dohromady je zatím nikdo nespojoval, a to až do současnosti.

Čtenáři serveru inODPADY budou tak mít možnost, jako jedni z prvních v České republice, shlédnout toto spojení v úspěšnou praxi.

 

 

Testovacím objektem byl autobus městské hromadné dopravy. Dezinfekčním prostředkem bylo 20ml certifikovaného desinfekčního prostředku. Nosičem byla suchá mlha vyrobená ze 4 litrů vody. Již známá a existující technologie hašení suchou mlhou.

Z pohledu času stačilo suché mlze 30 vteřin. Mlha kompletně naplnila autobus za jednu minutu, aby všechny dezinfikované povrchy byly „vlhké“ a pokryté desinfekčním prostředkem. Po dvou minutách je celý prostor dezinfikován. Po 10 minutách je prostor při otevření všech dveří prostý mlhy a připravený k použití. To vše při použití čtyř litrů vody a 0,2 litru odpovídajícího dezinfekčního přípravku.

TECHNOLOGIE JE OKAMŽITĚ POUŽITELNÁ A TO NEJEN V DOPRAVNÍCH PROSTŘEDCÍCH HROMADNÉ DOPRAVY

Využít ji lze i ve vlacích, autech, taxících a pravděpodobně i na lodích. To včetně zaoceánských. Taktéž skladech, továrnách, ale i například čekárnách nemocnic a dalších místech. Tím však použitelnost i využitelnost této dvojkombinace zdaleka nekončí.

Stejným způsobem, by totiž bylo možné dezinfikovat lidi vstupující do prostor například škol, nemocnic nebo obchodních center. Nebo výše zmiňovaných pracovišť a továren, ale i například na stadiony, divadla nebo kina.

Nejsme však vláda, abychom si začali tleskat. Jsme lidé a naší snahou je pomoci. Nikoliv o pomoci jen mluvit. Protože jsme lidmi kreativními, jdeme ještě o krok dál. Ze dvou, přecházíme na trojkombinaci, do které chceme kromě SUCHÉ MLHY a DEZINFEKCE NA BÁZÍ NANOČÁSTIC zapojit i OZON.

Ano, přesně ten, o kterém jste se mohli dočíst v předchozích příspěvcích.

Svůj čas jsme se totiž rozhodli již dávno věnovat podávání výsledků. To nás všechny i živí a výsledky jsou to, co právě v době koronaviru může rozhodovat o životě nebo smrti mnoha lidí.

Ponecháme-li totiž vývoj i nadále v rukou bezzubých vlád naplněných odporníky na politiku, jimž vlastní peníze jsou důležitější než životy těch, kdo je na daná místa dostali. Budeme jen a pouze plakat nad dalšími mrtvými. Nárůsty počtů infikovaných do doby, než se najde lék, který však nebude s ohledem na nasazenou cenu, dostupný zdaleka všem. Ale jen těm, kdo budou svůj život vážit zlatem.

Jmenuji se Michael Rada a mým cílem je vytvořit svět bez odpadů a plýtvání a do tohoto světa patří lidé, pro které ČLOVĚK je titulem nejvyšším a jiný již nepotřebují. A já jsem rád, že se mohu setkávat se stále větším procentem těch, kteří tuto skutečnost naplňují nejen slovy, ale i činy.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace