- Reklama -spot_img

Mlha života, jako úsporná technologie hašení suchou mlhou

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Technologii hašení suchou mlhou jsem se ve svých článcích věnoval opakovaně. Nikoli bez důvodu. Možnost úspory až 95% vody při procesu hašení a zároveň zlepšené podmínky jak pro hasiče, tak pro hašený objekt. Taktéž osoby jsou pro mne tak důležité, že se technologii budu věnovat i nadále, dokud ji neuvidím ve vybavení všech požárních sborů nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Výše uvedená slova, si však dovolím obratem upravit. Takový výsledek totiž pro mne není dostačujícím. Proč?

Není totiž skutečným předcházením vzniku odpadu a plýtvání, ale jen jeho potlačováním z pozice třetí strany, a to by nebylo správné. Bohužel, stejně jako v případě odpadů, u kterých jsme si zvykly, že je někdo uklidí. Tak, jako u požárů, že je někdo uhasí. Funkce majitele objektu, či toho, kdo požár zpozoruje totiž není aktivně hasit, ale volat číslo 150, či HOŘÍ.

To by se mělo změnit a všichni by se měli pro aktivně snažit požáru předcházet. Jednou z nových a inovativních možností může být právě instalace technologií hašení suchou mlhou. Zařízení, která jsou bez údržbová a v mnoha případech není nutné jejich napojení na vodovodní řád. To znamená, že mohou být umístěna například v digestoři, dílně, či garáži, nebo dokonce v dětském pokojíčku, kde se často nachází to nejvzácnější co rodina má.

Od prvního článku, který jsem technologii věnoval uplynul necelý rok a během něj se tato technologie dostala do podvědomí mnoha společností. Včetně státní správy nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.  Věřím, že budu s články moci brzy přestat. Než tak však učiním, dovolím si s vámi sdílet videa, jenž mám přímo od zdroje, od lidí, pro které stejně jako pro mne je VODA = ŽIVOT.

Myslím, že se všechna videa se obejdou bez mého komentáře.  Kdyby vám přeci jen něco bylo nejasné, napište mi. Rád na dotazy odpovím, nebo spojím s těmi, kdo v dané oblasti přeci jen vědí více, než já sám.

Jestli Vám videa nestačí, pak doporučuji navštívit www.alatyr.one tam se dozvíte nejen více, ale i tam najdete přímý kontakt na majitele společnosti a nezapomeňte poznamenat, kde jste k informacím přišli.

Přeji Vám krásný den a také to, abyste ani suchou mlhu, ani jiné způsoby hašení nikdy nepotřebovali. Když jsme u těch jiných způsobů, nakonec bych rád řekl, že v případě hasicího přístroje se suchou mlhou, se nemůže stát, že by jste na hašení zvolili špatný hasicí přístroj, protože tato technologie je ALL IN ONE, tedy vhodná na všechny druhy požárů.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace