- Reklama -spot_img

Kde je ta zvláštní doba, když se lidé za své odpady styděli

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Není to tak dlouho, kdy se lidé za svůj odpad styděli. Ani pan Neruda netušil, kam s ním. Potom se postupně začala situace měnit. Popelnice dostaly stříbrnou barvu a odpadové nádoby začaly narůstat na objemu. Z domácích košů přešli na první kovové kontejnery na odpad a po nástupů plastů se přešlo i na ně.

Kdysi byla vyzdvihována čistota. Dnes počet odpadových kontejnerů. Kdysi se barvou hrdě pyšnila příroda. Dnes to činí odpadová duha a s každou přibývající barvou ozývá se potlesk.

Odpad stal se znakem luxusu pro chudé a zdrojem příjmu pro bohaté.

Chcete uklízet odpad na pláži, která je čistá (dodáme ho)

Chcete Holandsko na Filipínách, není problém.

Chcete nového prezidenta, prověřené kandidáty dodáme

Důležité není co, ale ŽE CHCETE. Protože každý, kdo chce se dá koupit, jen se liší cena.

Chcete diplom s razítkem a ještě peníze, zasaďte strom. Peníze zadarmo se rozdávají nejrychleji. Jsme cíleně vedeni k plýtvání.

V něm je totiž největší ekonomická síla a jeho setrvačnost roste s každým vyhozeným kusem. Bez ohledu na to mluvíme-li o odpadcích fyzických nebo lidských. O odpadcích krajinných, či těch, které projevují se na chování či způsobu práce.

Z hanby učinili jsme hrdost. Umělci plní galerie a veřejné prostory díly z odpadu.

Obdivováni pak stojí skromně neskromně v záři reflektorů a konto se plní všem, kdo ohřáli si polívčičku a oko diváka zapláče nad krásou, zatímco hlava namísto myšlenky na změnu přepočítává hodnotu jedniček a nul.

Vystavujeme chyby a nedokonalost jedněch, dáváme za vzor druhým. Slabost je novou silou. Křik mlčení, aby mlčení stalo se křikem, na který se již zapomnělo.

Vedle nových hotelů, uloženi na parkovišti, na jediném kousku zeleně leží ti, kdo přežívají a svou nohu odkládají na noc vedle sebe, aby se vešli pod jediný kousek přikrývky, která stala se jim domovem.

Žijeme za zrcadlem reality a reálné se nám hnusí. Procházíme stromořadí profilů šťastných a krásných majíce pocit, že stejně jako my s nimi, oni jsou s námi, když přijali naše pozvání.

Výstavní kousky. Hlavní je CHTĚNÍ a pak cenovka, která bude dalším cílem.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace