- Reklama -spot_img

Investice do životního prostředí a managementu odpadů

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Takto se dá nazývat nekonečný příliv prostředků do nikdy nekončícího managementu odpadů. Slovo management se často ponechává i v českém jazyce ve své původní podobě, a to i přesto, že svá synonyma v češtině má. Jedním z nich je ŘÍZENÍ a druhým SPRÁVA.

Právě druhé se v mnohých případech hodí lépe. To mne napadlo, když jsem četl článek s názvem VÝDAJE NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V LIBERECKÉM KRAJI. Zprávu, jak je lepší článek nazývat vydala správa Českého Statistického Úřadu a je pod ní podepsána paní bakalářka Stanislava Riegerová.

Paní Riegerová pracuje na statistickém úřadě 35 let a svou práci udělala dobře. Přepsala čísla do textu, bez snahy jim vzít jejich neosobní podobu. Zůstal tak výčet vykazovaných faktů.

Zdůrazňuji výraz vykazovaných, protože právě taková čísla jsou. Nemusí mít nic společného s realitou, jsou jen součástí tabulek a formulářů.

Mne samotného upozornil na existenci zprávy google, kterého jsem před dlouhou dobou požádal, aby mi dal vědět objeví-li se někde na internetu, který sleduje výraz „Prevence vzniku odpadu“. Google mne upozornil i přesto, že doslovně se výraz ve skutečnosti neobjevil, objevila se jen jeho část a to ve větě, která je beze změny v článku použita hned dvakrát a to v nezměněné podobě.

„Hlavním účelem těchto výdajů je zachycení, odstranění, monitorování, kontrola, snižování, prevence nebo eliminace znečišťujících látek a znečištění nebo jakékoliv jiné poškození životního prostředí, ke kterému dochází při činnosti podniků.“

Přečtete-li si ji zjistíte, že obsah sdělení je odlišný, ne však slova. Proto GOOGLE reagoval.

Stejně reagují mnozí lidé a čtenáři a s tím tvůrci vět, které plné zákony a zprávy počítají.

Lidé totiž přestávají s ohledem na množství informací vnímat skutečný obsah.

Já si to dovolím za pomoci této zprávy napravit a budu stručný.

4,1 miliardy dostal odpadový průmysl jako odměnu za svou existenci a správu stavu.

Stavu, který znamená nutnost jeho další existence.

Růst objemu generovaného odpadu, znamená nutnost růstu prostředků, které stát, města i občané platí. Bude-li růst objem odpadu, budou růst zisky odpadového průmyslu, který sami řídí.

Myslím, že nejpřesnější vyjádření je napsáno zlatým písmem nad jevištěm Národního Divadla v Praze, kde stojí nápis NÁROD SOBĚ. Ano, národ sobě.

Ne nadarmo nesou mnohé odpadové vozy odpadových společností na sobě jiné nápisy, například ODPADY JSOU ZDROJE. Jen zapomínají dodat podtitulek BOHATSTVÍ NAŠICH VLASTNÍKŮ.

Rád bych zmínil, že bude-li i nadále podporován odpadový průmysl způsobem nekontrolovaných rostoucích investic, bude naše zem a spolu s ní i naše planeta velkou globální skládkou (na oběžné dráze již máme 170.000.000 ks vesmírného odpadu).

Není to však nutné.

Změna, která nic nestojí, nastane tehdy naučíme-li se vzniku odpadu skutečně předcházet. To ve všech jeho podobách, protože pak už nebude důvodu, proč do nekonečna platit za jeho „správu“

Ta však nenastane, budeme-li poslouchat naše odborníky.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace