- Reklama -spot_img

Co s použitým vánočním balícím papírem?

Když recyklace nefunguje

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

Většina z nás už má po aktu rozbalování dárků. Sami jsme balili dárky svým blízkým nebo přátelům. Někteří se rozhodli zabalit své dary do různých víceúčelových tkanin nebo jednoduchých papírových obalů, které jistě zdobil recyklační znak. Ne každý balící papír se dá jednoduše recyklovat. Bohužel nejsou všechny balící papíry stejné.

Co s hromadou barevných a třpytivých balicích papírů?

Bohatá sváteční večeře na stole plného nejlepšího jídla a pití. Pak se všichni sejdeme u vánočního stromku s hromadou zabaleného překvapení. Začínáme s pocitem štěstí rozbalovat dárky. Když všechna ta radostná a rozbalovací událost skončí, čeká na nás úklid nejen svátečního stolu, ale ještě větší hromada balicího papíru.

Posbíráme vše do sáčku na odpadky, samozřejmě dodržujeme třídění odpadu. Naplněné pytle plných odpadků vyhodíme do barevných kontejnerů. V dobré víře doufáme, že jsme udělali to nejlepší pro recyklaci.

Vánoční svátky každým rokem generují stále více odpadu

Bylo by to moc fajn, ale není to samozřejmostí. Ne každý balicí papír je recyklovatelný, obzvláště ten vánoční. Recyklace papíru je složitý proces. O složitě recyklovatelný papír nemají papírny zájem. Zpracovatelské fabriky ho nepřijímají kvůli vysokým nákladům, které s sebou nese recyklace a výtěžnost surovin relativně malého množství kvalitních vláken. Jednoduše řečeno se to prostě papírnám nevyplatí.

Co udělat s vánočním balicím papírem je někdy vánoční hlavolam. Nejvíce se to řeší v domácnostech, kde dbají na rodinou ekologii. Většina svátečního balícího papíru obsahuje vysoké procento barev nebo je vyroben ze směsi různých materiálů. Procenta papírových vláken jsou minimální. Takže naše oblíbené sváteční varianty balicího papíru často obsahují plastové nebo různé chemické sloučeniny. Z logiky věci vyplývá, že jsou odpovědné například za kovový vzhled nebo třpytivý efekt. Všechny tyto přísady jsou neslučitelné s recyklací papíru. Všechno co se leskne nebo třpytí, rozhodně neznamená, že se bude recyklovat například zlato nebo kovové vzory. Znamená to jen jedno, že váš krásný balicí papír bude uložen na skládku.

Co tedy dělat, abychom si udrželi rodinou ekologii a chovali se udržitelně během vánočních svátků, nebo nejlépe podle stylu ZERO WASTE?

To si ukážeme v dalším příspěvku, kde vám nabídneme spoustu zajímavých možností, jak využít hromady vánočního papíru.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieRECYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace