- Reklama -spot_img

Co nám přinese letošní klimatický summit COP 26?

Komentář Michaela Rady, zakladatele průmyslové evoluce INDUSTRY 5.0

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Jen málokdo se v posledních dnech dokázal vyhnout informacím o právě probíhající konferenci OSN, pod názvem COP s číslovkou 26, která právě v těchto dnech (týdnech) probíhá v Britském, resp. Skotském GLASGOW. Jedná se o konferenci „na poslední chvíli“ a proto mne napadlo použít všeobecně známou zkratku v názvu dnešního příspěvku.

Co všechno měl COP26 přinést?

  • Řešení globální klimatické krize

  • Spojenectví firem

  • Spojenectví národů

  • Setkání mocných

Co COP26 skutečně přinesl?

  • Setkání mocných

  • Slib, že firmy budou spolupracovat

  • Slib, že státy budou kooperovat

  • Slib, že do roku 2030 bude všechno jinak

Více než 400 soukromých letounů dopravilo účastníky, kteří na to měli. Organizátor objednal pro jejich ubytování dvě výletní lodě ze severských zemí. Dorazilo 30 tisíc očekávaných návštěvníků a s nimi pár stovek tisíc protestujících. 100 milionů Liber-Šterlinků byl prý náklad Britské vlády. Všichni obyvatelé Glasgov prohloubili svou uhlíkovou stopu pod úroveň uzavřených uhelných dolů v blízkém a dalekém okolí, předávajíce toto dědictví svým potomkům.

Již před zahájením celé akce mnozí pochybovali o její smysluplnosti, a to včetně předsedy Britské vlády, Borise Johnsona, nebo bývalého starosty New Yorku a miliardáře Michaela Bloomberga. Přesto se účastnili, přednesli své přednášky, potřásli stovkami rukou, najedli se z bohatého pultu a napili, aby zase odjeli za další destinaci.

Kromě jediného bodu, “ setkání mocných “ nenastala žádná změna.

Důvodem bylo i to, že většina mluvčích stavěla budoucnost na hřbetu Pařížské dohody, která zůstala jen na papíře a mnozí argumentovali emisními povolenkami. Bez dalšího uvědomění si, že nejsou nástrojem snižováním ekologických dopadů průmyslu na životní prostředí, ale ekonomickým nástrojem těch, kdo obchodování s nimi zavedl a osobně profitují s každé transakce. Nakonec se potvrdilo prodloužení strategického partnerství mezi OSN a WORLD ECONOMIC FORUM, které je nejsilnějším propagátorem.

„COP“ je v očích zakladatelé zkratkou tří slov CONFERENCE OF THE PARTIES, tedy sjezd stran, nejvíce to pamětníkům, včetně mne osobně připomíná sjezdy UV KSČ, kde si všichni byli zajedno a při každém hlasování byli všichni, vždycky pro. Přednášené návrhy, prohlášení, sliby a plány i když věděli, že se nikdy nesplní.

„COP“ je v mých očích zkratkou jiných slov “ CRIME ON PLANET tedy zločin proti planetě zemi. Ten probíhá již čtvrtstoletí a každý nový ročník je nejen na jiném místě, ale probíhá na naší planetě, která je na tom stále hůř. Všechny ročníky mají jedno společné, slibují, že bude lépe. Vždy posunou datum na dobu, kdy ti co slibují, podepisují a zavazují se, budou mimo dosah a s dostatkem prostředků, které si odsunem aplikace změn, zajistili.

V době konání COP 26 se všude ve světě probouzelo svědomí bohatých, kteří slibovali, že ze svého bohatství dají hned 2% (6.000.000.000 USD) na ukončení světového hladu (ELON MUSK), či miliardy do analýzy stavu a vývoje. Slibované technologie, které nikdy nikdo neviděl, ale všichni za jejich příslib bohatě platí.

Jeden jistý výsledek však COP 26 přinesl, bude jím COP27.

Další investované miliony, další prezident akce, podporovaný velmi dobře placenými vyvolávači a našeptávači, další sliby změny.

OSN na to má, sponzoři pomohou, co na tom, že se bude zase hůř dýchat. Přibude spálených lesů a environmentálních katastrof. Komfort mluvčích zajití výkonnější filtry klimatizací v sálech, na hotelích i v dopravních prostředcích.

A Česká stopa?

Ta zůstane jen v médích, která stejně jako v New Yorku, píší o českých mladých reprezentantech, jež tak rády cestují zdarma po světě, aby pak o tom mohly vyprávět ostatním.

Pro ty, které by zajímalo, jak dopadla na COP26 INDUSTRY 5.0 jen přidávám informaci, že dle očekávání nebyla na konferenci vpuštěna, stejně jako legislativa prevence vzniku odpadu, představená globálně 1.9.2021. Přesto však přednášku na téma INDUSTRY 5.0 vidělo za dobu konání akce jen na mém YOUTUBE kanále více než 860 lidí, což je více než 20násobek posluchačů některých přednášek na místě konání.

S ohledem na skutečnost, že INDUSTRY 5.0 není vázána na COP26, OSN, EK, WEF ani žádné další instituce. Růst není dán dotačními penězi, či dárcovskými prostředky i přesto již dnes díky síti ambasadorů rezonuje v 77 zemích světa a je tak přístupná více než 5,17 miliardám obyvatel (65%) je již jasné, že v průběhu několika měsíců budou firmy využívat programu strategického partnerství, které jim umožní podílet se na směřování INDUSTRY 5.0 a první průmyslové evoluci řízené člověkem a nebýt jen těmi, kdo následuje rozhodnutí druhých.

Na závěr bych jen rád dodal, že další COP již INDUSTRY 5.0 nevynechá. Naopak bude nosným tématem akce, která díky ní, bude moci být jednou z posledních.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieEKOLOGIE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace