- Reklama -spot_img

Záhadní vyhazovači odpadu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Popelnice mají u nosu, ale odpadky hází na ulici. Děje se to léta
Je to jako televizní seriál Dallas. Nekonečný příběh se stejnými hrdiny. Jen v Mostě jejich jména neznáme. Jsou to záhadní vyhazovači odpadu. Nikdo je nevidí, neslyší. Zato okolí moc dobře zná a cítí jejich „práci“.


Jedna, dva, tři, čtyři… Jen osmnáct kroků to mají od bloku 100 k nejbližší popelnici, přesto odpadky v pytlích ukládají do průchodu. Jedna, dva, tři, čtyři… Jen dvacet kroků to mají od domu ke kontejneru na objemný odpad, přesto starý nábytek dávají na chodník v průchodu.

„Jsou to bordeláři,“ říká v tunelu seniorka. Popeláři z něj nesmí odpad okamžitě odvážet. Pozemek není města. Uklízí se až po výzvě společenství vlastníků bytů. Ač neradi, za likvidaci bordelu platí. „Je to takto nastaveno i v ostatních blocích v lokalitě Stovka,“ říká šéf technických služeb Karel Mutinský.

Radnice potvrzuje: záleží, kde odpad je. „Pokud je na městském pozemku, zajišťujeme sami odvoz,“ dodává mluvčí úřadu Alena Sedláčková.

Ve Stovce od dubna koluje petice. Kritizuje Romy a známé místní problémy – podrobnosti ZDE.

Autor: Martin Vokurka
Zdroj: mostecky.denik.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace