- Reklama -spot_img

Tisíce tun odpadu navezla firma na pozemky, které k tomu nebyly určené

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Přes deset tisíc tun odpadu navezla firma na pozemky, které k tomu nebyly určené. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Pokutu 150 tisíc korun uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové společnosti navoz.to s.r.o. Ta prokazatelně v období od června do srpna 2019 navezla na pozemek v k. ú. Stěžery celkem 10 135 tun odpadu, zeminy a kamení. Odpad soustřeďovala a následně využívala v rámci rozsáhlé terénní úpravy zadní části pozemku, který ale nebyl k nakládání s odpady určen.

„Ve výše uvedeném období proběhlo prostřednictvím nákladních vozidel zhruba 87 návozů. Ty probíhaly na zadní část pozemku, kde byly odpady dočasně „deponovány“ a připraveny pro zpracování prostřednictvím mobilního zařízení. Obviněný k protokolu o kontrole nepodal žádné námitky a ani se k němu, do doby zahájení řízení o přestupku ani v rámci něho, nevyjádřil,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Odpady navezla firma na pozemky, které k tomu nebyly určené

Smyslem nakládání s odpady na místech (pozemcích), která jsou k tomu podle zákona o odpadech určena, je, aby nedocházelo k ohrožení jednotlivých složek životního prostředí, popř. zdraví lidí. Neplnění této povinnosti představuje ohrožení životního prostředí s možným poškozením některých složek jako voda, půda, ovzduší, popř. i lokálního znečištění.

Společnost navoz.to s.r.o. se proti rozhodnutí ČIŽP neodvolala, to tak nabylo 4. února právní moci.

Zdroj: ČIŽP

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace