- Reklama -spot_img

Stovky okradených drobných investorů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Stovky okradených drobných investorů čekají více než rok na soud.

Případ investiční bubliny Business Angels Investment (BAI), v níž stovky drobných investorů přišly o víc než sto miliónů korun, leží už přes rok na Městském soudu v Praze, aniž by bylo nařízeno jediné veřejné jednání ve věci. Kauzu má přitom na stole už třetí předseda senátu. „Doktorka Dana Pacholíková (původní soudkyně – pozn. red.) je dlouhodobě nemocná, Jiří Říha (soudce, který kauzu převzal – pozn. red.) se cítil podjatý kvůli vztahu k obhájci jednoho z obviněných.

Nyní má případ na starost předseda senátu Tomáš Durdík,“ řekla v pátek Právu mluvčí soudu Markéta Puci. Soudce Durdíka se Právu nepodařilo kontaktovat. Kdy bude veřejně přednesena obžaloba, tak zatím nelze ani přibližně určit. Manažery BAI policie navrhla obžalovat už na podzim roku 2012 a od ledna loňského roku je ve věci zahájeno soudní řízení. Nedošlo však na jediné veřejné stání.
Podle informací Práva navíc nemají poškození, jichž kriminalisté před víc než rokem evidovali 419, prakticky žádnou naději na získání svých peněz. Společnost už nedisponuje žádným majetkem. Tři jeho zástupci managementu čelí obvinění z podvodu a porušování povinností při správě cizího majetku. Hrozí jim až dvanáctileté tresty.

Na účtech nezbylo nic

„Na účtech firmy nezbylo nic, počítače, dárkové předměty a podobné věci, které zbyly, jsme rozprodali zhruba za sto tisíc korun,“ řekla Právu insolvenční správkyně BAI Ivona Miechová. Akciová společnost Business Angels Investment slibovala před šesti lety drobným investorům skoro osmiprocentní zhodnocení vkladů do tehdy vládou podporovaných solárních zdrojů energie.

Právo již dříve popsalo případ Aleše Kašky, který do projektu vložil milión korun z rodinného dědictví a z úroků chtěl financovat synovi vysokoškolské studium. V rukou mu zbyly dvě bezcenné směnky na 500 tisíc korun.

Manažeři firmy lákali klienty na zhodnocení peněz v projektech zaměřených na nakládání s odpady a alternativní zdroje energie. Lidem tvrdili, že činnost BAI je pod dohledem České národní banky, což nebyla pravda. Z vybraných peněz se snažili získávat další klienty, vypláceli jen úroky, aby udrželi firmu co nejdéle v chodu. Většinu vkladů podle policie ukradli.

Na účtech firmy nezbylo nic, jak potvrdila Ivona Miechová, insolvenční správkyně

Zdroj: pravo.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace