- Reklama -spot_img

Špinavé hry s odpady čisté Plzně?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Dnešní příspěvek bude odlišný od všech, které jsem zatím na serveru inODPADY.cz publikoval. Nebude, ale odlišný tématem. Tím je stále systémová prevence vzniku odpadu a plýtvání. Článek bude jiný osobní rovinou, protože se bude týkat jedné konkrétní odpadové společnosti.

Společnosti, je svým jednáním obrazem i odrazem celému odpadovému průmyslu.
Průmyslu, který se stal a je pátým nejprofitabilnějším průmyslem na světě. Společnost o jejichž aktivitách budu psát se jmenuje ČISTÁ PLZEŇ. Ta je odpadovou společností města Plzeň.

Vznikla jako dítě voleb ze staronového obsazení sil plzeňské radnice v roce 2015.
Jsem již 21 let občanem města Plzně, a proto se s firmou této odpadové společnosti setkávám denně. Proto se jistě nebudete divit řeknu-li vám, že o firmě nepíši poprvé.
Naopak, ve svém blogu jsem již o tom zmínil mnohokrát. Poprvé to bylo krátce poté, co vznikla a začala “DĚLAT V PLZNI POŘÁDEK“

Pro zájemce o cestu časem doporučuji přečtení prvních tří příspěvků, tenkrát ještě publikovaných v době před cenzurou na serveru iDNES.

ČLÁNEK ZE DNE 17.09.2015

ČLÁNEK ZE DNE 20.11.2015

ČLÁNEK ZE DNE 12.01.2016

Je to pravděpodobně osud, který mi přivedl 7.8.2019 do rukou článek, jenž u mne vyvolal chuť napsat tento příspěvek. Vyšel totiž také pod hlavičkou iDNES a jmenuje se “V PLZNI SE CHYSTÁ ZDRAŽENÍ SVOZU ODPADU, ZHRUBA NA DVOJNÁSOBEK“

Tento článek navazuje na jiný, vydaný nejen stejnou redakci, ale dokonce napsaný i stejným autorem. Článek z 5.1.2017 se jmenuje “SVOZ ODPADU V PLZNI JE O DESÍTKY MILIONŮ DRAŽŠÍ, NEŽ SE ČEKALO“ Myslím, že se autor v nadpise posledně jmenovaného článku mýlí.

Že se cena neudrží na předchozí „nejatraktivnější předvolební“ úrovni se vědělo již v době, kdy se předvolební sliby psaly. Cílem je získat hlasy, než dodržet slova.
Cílem mé činnosti je, jak zmiňuji výše prevence vzniku odpadu a plýtvání. Rád bych na příkladu této odpadové společnosti ukázal, jak plýtvání vzniká a jak jej lze rozeznat a předejít mu. Jedná se o desatero a stejně jako u náboženského záleží na každém věřícím zda-li se jím bude řídit.

1. Nová odpadová společnost přijde s názvem, v němž neschází slovo čistá, udržitelná, zelená a používá na všech materiálech a optimálně i v logu zelenou barvu
2. Slíbí, že všechno pro všechny bude levnější, a přitom bude všude čisto
3. Po výhře se na všech starých kontejnerech v celé spádové oblasti, jako první objeví samolepky nového majitele
4. Stávající kontejnery brzy přestanou stačit a jejich počet se začne na náklady města navyšovat
5. Budou vznikat další oázy odpadové duhy (centra barevných recyklačních kontejnerů)
6. Po krátké době neschopnosti odvážet odpady včas, bude navrhnuto a schváleno zakopat kontejnery pod zem. To se na vybraných místech i stane
7. Kolem kontejnerů pod zemí se začne kupit odpad
8. K podzemním kontejnerům budou umístěny nadzemní
9. Každá investice bude násobně vyšší než předchozí
10. Zdraží se služba občanům, zejména svoz odpadu až na dvojnásobek

Od roku 2013 resp. od roku 2010 v Plzni realizuji projekty prevence vzniku odpadu a plýtvání. Informaci o nich jsem zasílal i osobně předával každé z aktuálních garnitur, které si jen přehazují pozice a židle. Je z cela zřejmé, že o existenci možností neslyší poprvé.
Do dnešního dne neprojevilo město Plzeň, ani jeho zástupci jedinou známku zájmu nebo jakéhokoliv dialogu.
Na závěr tedy radu pro ty, kteří nechtějí žít na skládce a mají možnost o svém městě, obci, vesnici, regionu, státu, kontinentu, či planetě rozhodovat.
NENECHTE VLÁDNOUT PENÍZE
Všimné odpadového průmyslu je lákavé, čistý domov Vám však nikdy nepřinese.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace