- Reklama -spot_img

Spalování odpadu za účelem výroby energie je příšerný nápad

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Obhajcovia energetického zhodnocovania odpadu zväčša argumentujú ekonomikou i ochranou životného prostredia. Odporcovia poukazujú na neefektívnosť spaľovania, vyššie náklady a väčšie množstvo emisii.

Množstvo odpadu, ktoré ľudstvo produkuje, neustále rastie a do roku 2100 sa podľa odborníkov Svetovej banky ešte strojnásobí. Ročné náklady na spracovanie odpadu by mali do desiatich rokov narásť až na 375 miliárd dolárov ročne. Otázka ako nakladať so vznikajúcim odpadom preto zamestnáva odborníkov čoraz intenzívnejšie. Skládkovať alebo spaľovať?

Európa spaľuje, Spojené štáty váhajú

Celý článek naleznete zde

 

 

//

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace