- Reklama -spot_img

Za pálení odpadů pokutu téměř půl milionu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ubytovna, kterou kritizovala ombudsmanka, dostala za pálení odpadů pokutu půl milionu

Společnost Domov na kopci dostala od České inspekce životního prostředí pokutu 490 tisíc korun za pálení odpadů. Podle inspekce k tomu společnost neměla povolení, navíc mimo běžných odpadů pálila také nebezpečné obaly od léčiv nebo použité injekční stříkačky. Domov na kopci provozoval do konce minulého roku v Červeném Újezdu ubytovnu pro duševně nemocné a sociálně slabé, kterou kritizovala i ombudsmanka Anna Šabatová. Společnost je nyní v konkurzu.

Ústí nad Labem – Pokutou ve výši 490 tisíc korun potrestala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnost Domov na kopci, která do konce minulého roku provozovala v bývalém uprchlickém táboře v Červeném Újezdu na Teplicku ubytovací zařízení pro nemocné a sociálně slabé lidi. Firma porušovala zákon o odpadech, řekla mluvčí ČIŽP Radka Burketová. Společnost je v konkurzu a dluží miliony korun.

„Společnost dlouhodobě skladovala a spalovala odpady, které vznikly v rámci provozu zařízení, místo toho, aby je předala oprávněným osobám k likvidaci. K nakládání s odpady neměla povolení. Šlo přitom nejen o odpady z kategorie ostatní, ale také o nebezpečné odpady z léčiv, injekčních stříkaček či použitých inkontinenčních pomůcek,“ řekl ředitel ústecké pobočky ČIŽP Jaroslav Vacek.

Duševně nemocní lidé žili v areálu uprchlického tábora přibližně tři roky, většina z nich přišla z psychiatrické léčebny v Opavě. Společnost Domov na kopci, která byla původním provozovatelem, dostala už dříve za poskytování sociálních služeb bez registrace pokutu 250 tisíc korun. Posledních 40 klientů odstěhoval loni na konci roku Ústecký kraj.

Na špatné podmínky a nedostatečnou péči upozorňovali bývalí zaměstnanci domova, jednatele kritizovala i ombudsmanka Anna Šabatová. Provozovatelé do areálu později stěhovali i sociálně slabé rodiny.

Společnost Domov na kopci je nyní v konkurzu, dluží miliony korun na úvěrech a za služby. Jednatelé společnosti letos v létě zapůjčili areál k pořádání technoparty. Na akci původně ohlášenou pro 400 lidí se sjelo kolem pěti tisíc příznivců techna z celé Evropy.

Autor: ČTK

//

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace