- Reklama -spot_img

Slovenský recyklačný fond nevypláca obciam príspevky.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Fond zvažuje, že obligatórne príspevky vyplatí podľa novej, zvýšenej sadzby. Tú navrhli niektorí členovia fondu. Rozhodnúť by o tom mali tento mesiac.

Recyklačný fond prestal v lete vyplácať samosprávam nárokovateľný príspevok za preukázanú separáciu a zhodnotenie zložiek komunálneho odpadu podľa § 64 zákona o odpadoch.

Podľa Reyklačného fondu je pozastavenie platieb iba dočasné a súvisí s ich pripravovaným zvýšením. „Recyklačný fond pripravuje Návrh na zvýšenie sadzby obligatórnych príspevkov obciam podľa § 64 ods. 1 spätne už vo väzbe na výsledky v triedenom zbere komunálneho odpadu dosiahnuté obcami v roku 2014.

Vyplácanie nárokovateľných príspevkov viazaných na rok 2014 je preto v súčasnosti pozastavené tak, aby ich výška mohla byť vypočítaná a aby boli vyplácané už podľa zvýšených sadzieb,“ uviedla Adriana Tantošová z Recyklačného fondu.

Celý článek zde

 

 

google_ad_client = „ca-pub-5394978431646475“;
google_ad_slot = „3858827543“;
google_ad_width = 728;
google_ad_height = 90;

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace