Kartonový odpad není prvním materiálem, který vás může napadnout. Lidé uvažující o umění, si najdou materiál k tvoření různě. Takový může být plastový odpad z tašek, staré VHS kazety, diskety nebo různé oblečení.

Upcyklace slaví kreativitu, stejně jako rostoucí pozornost k významu recyklace.

Khalil Chishtee je pákistánský umělec, který vytváří sochy v životním měřítku z recyklovaných plastových pytlů všeho druhu. Využívá tašky na potraviny, pytle na odpadky apod. Na první pohled to může trochu překvapit a vnést zástup melancholie. Ale hlavně to vystihuje a odráží vlastní zkušenosti tvůrce takového díla.

Tím jsou hlavně média nebo věci, které se používají většinou k jednomu účelu a pak se vyřazují. Tvorba se přidává k významu jeho díla, z nichž jedno je zamyšlení se nad odpadem a lidské spotřebě. Další část je odraz lidské zkušenosti s odpadem.

 

Guerra de la Paz je skupina kubánských umělců Alain Guerra a Neraldo de la Paz, kteří žijí a pracují v Miami a spolupracují od roku 1996. Používají originální a neobvyklé předměty, například recyklované oblečení. Z vyřazeného textilu užívají materiál k tvorbě soch. Jejich umělecká díla často nesou společensko-politické poselství a zpochybňují naši spotřební společnost.

Nicholas Gentry je britský umělec a jeho volbou jsou média určená k recyklaci. Jako materiál využívá zastaralé technologické materiály, jako jsou kompaktní disky, negativní filmy, rentgeny, kazety VHS a diskety. Cílem umělce je vytvářet obrazy v konverzaci mezi digitálními a analogovými procesy. Získává materiály přímo od veřejnosti v rámci společného projektu “sociální umění”.
James Lake před více než 20 lety ztratil pravou nohu z následků rakoviny kostí. Umělec pracuje hlavně s kartonem. Vytváří rozsáhlé 3D sochařské kousky. Podívejte se na video, kde prezentuje svou tvorbu.

Zdroj: euronews, jameslakesculpture.co.uk

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář!
Prosím zde zadejte své jméno