- Reklama -spot_img

Startuje EKOFILM mezinárodního filmový festival o životním prostředí

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

„Zajímají nás silné příběhy,“ říká prezident EKOFILMu. Filmy
se do festivalu mohou hlásit právě teď

Kdo naváže na americký snímek Kifaru, loňského držitele Grand Prix EKOFILM? O tom bude jasno až 16. října 2020, kdy v Brně proběhne slavnostní vyhlášení 46. ročníku nejstaršího mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí v Evropě. Už teď ale mají filmaři možnost své snímky do soutěže přihlásit. Až do konce dubna tak mohou učinit prostřednictvím portálu filmfreeway.com.

EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí, hledá už půl století ty nejpoutavější filmy o přírodě. „Je jedno, jestli je film z Afriky, Asie nebo Milovic. Nás zajímají silné příběhy, filmařské výpovědi, které dokáží lidem představit problémy v životním prostředí nebo přírodu v celé jejich složitosti, kráse či tragičnosti,“ říká dlouholetý
prezident festivalu Ladislav Miko a dodává: „Právě filmy mohou přinést nové podněty, nápady i neotřelé pohledy z celého světa.“ Do soutěžní části festivalu, který se v Brně uskuteční 14.–17. října 2020, vybere dramaturgie 25 nejlepších filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Udělovat se bude i Cena prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cena festivalu ministra životního prostředí. Filmaři mohou své snímky přihlašovat na webu filmfreeway.com do konce dubna a stejně jako loňský rok je přihlášení zpoplatněno. Výtěžek z něj půjde na festivalové Prize Money.

Pořadatelé také odhalili letošní téma, kterému se festival bude věnovat – je jím udržitelná spotřeba. „Největší problémy životního prostředí jsou spojeny s růstem životní úrovně, který jde ruku v ruce s růstem spotřeby. Proto musíme spotřebu nebo spíš šílenou nadspotřebu začít krotit, jinak téměř nemáme šanci něco změnit. Ať už jde o emise skleníkových plynů, které se zvyšují kvůli výrobě krátkodechého zboží, až po produkci odpadů, která dokáže meziročně vzrůst o téměř 10 procent,“ přibližuje téma ministr životního prostředí Richard Brabec.

Podle proděkana pro vnější vztahy Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Bohuslava Binky dostanou prostor témata, jako jsou cirkulární ekonomika, environmentální daně, nadspotřeba, opravy, sdílená ekonomika nebo třeba takzvaná pomalá móda. „Doprovodný program bude plný diskuzí a besed, které se budou věnovat právě způsobům, jak spotřebu co nejefektivněji, a přitom elegantně snižovat. Mezi našimi hosty budou ekonomové, environmentalisté i lidi ze showbusinessu. Kromě tohoto se festivaloví návštěvníci mohou i letos těšit na zahajovací koncert, odpolední workshopy a na mnoho příležitostí pro neformální setkání se špičkovými filmovými tvůrci i porotci festivalu,“ přibližuje Binka festivalový program, který se bude tradičně odehrávat na náměstí Svobody a na Fakultě sociálních studií. Srdcem festivalu ale bude už tradičně kino Scala, kde se budou promítat soutěžní snímky a proběhnou zde i diskuze s tvůrci.

Zdroj: tisková zpráva EKOFILM

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace