- Reklama -spot_img

Nespresso zahajuje program recyklace kapslí v Číně

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Čínští spotřebitelé kávových kapslí značky Nespresso je nyní mohou poslat rovnou k recyklaci prostřednictvím chytré aplikace ve spojení s národní logistickou sítí.

Logistická společnost navrhla chytrou podomní aplikaci s tím, že kapsle jsou shromažďovány na různých odběrných místech. Poté jsou dodávány přímo do zpracovatelských zařízení v Pekingu, Šanghaji nebo Guangzhou.

Vše chytře a v závislosti na umístění spotřebitele. Dříve byla tato služba k dispozici pouze pro místa, takzvaných Nespresso Boutique nebo vybrané B2B zákazníky, jako jsou kanceláře, restaurace nebo hotely.

Zákazníci kapslí Nespresso mohou nyní recyklovat své kávové kapsle prostřednictvím nového podomního recyklačního programu. Pomocí aplikace si objednají a naplánují odvoz kávových kapslí. Kurýr dorazí až ke dveřím zákazníka a vyzvedne použité kávové kapsle buď ten den, nebo následující.

Recyklovaný hliník z kávových kapslí bude použit na výrobu dárkových předmětů. Tím budou třeba nože značky Nespresso. Použitá kávová zrna se zase využijí jako hnojivo v ekofarmě Nespresso na řece Yangtze poblíž Šanghaje.

Zaměřeno na 100% recyklaci. Nespresso má velké ambice. Chce do roku 2020 dosáhnout 100% recyklační kapacity po celém světě.

Čína nasadila tvrdou politiku pro svou ochranu životního prostředí. Země velkého draka momentálně tlačí a podporuje různorodé projekty na zvýšení recyklace. Ale také nekompromisně sankcionuje podniky i jednotlivce, kteří se novým nařízením vyhýbají.

V některých ohledech je za to kritizována, že se jedná o ekodiktaturu.

V Číně není nic nemožné, a to v každém ohledu. Regionální recyklační programy nabízejí dobrý byznys. Přes logistiku sběru recyklovaných odpadů nebo vývoj různých chytrých aplikací. Ty mají například poskytovat pomoc s identifikací odpadu.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace