- Reklama -spot_img

Zavedení cel na komodity recyklace papíru a měděného odpadu.

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Nejnovější oznámení Čínské vlády o zavedeni cel na komodity recyklace papíru a měděného odpadu. Navýšení sazeb cel se bude týkat zejména některých komodit z recyklovaného papíru, skleněných střepů a veškerého měděného šrotu.

Cla by měla začít platit od 15. prosince a zvednout se o další 5% sazbu

Čína tak reaguje ve zjevné odplatě k nedávnému oznámení tarifů na čínské výrobky ze strany americké administrativy, které mají začít platit už v září a další v prosinci. Oznámila svůj úmysl uvalit na USA další poplatky za dovoz komodit ve výši 75 miliard USD. Tyto tarify se zvyšují k tarifům, které již byly zavedeny od prvního oznámení v roce 2018.

Na seznamu jsou zahrnuty následující komodity odpadu, které mají být od 15. prosince podstoupeny clem o dalších 5 procent. Tím se celková dovozní sazba zvýší o dalších 30 procent.

Avizovaný popis produktů a komodit bude odpovídající dané specifikaci pro obchodování s odpadovými komoditami.

Převážně bude platit pro nebělený sulfátový papír nebo lepenku. Vlnitý papír nebo lepenka speciální třídy. Papír nebo lepenka vyrobená převážně z mechanické buničiny. Například noviny, časopisy a podobné tiskoviny a další speciální třídy.

Ostatní odpadní komodity, včetně netříděného odpadu a šrotu.

Samozřejmě je známo, že dovoz odpadu do Číny je zakázán. Jedná se zejména o netříděný smíšený papír. Samozřejmě jsou stále udělovány výjimky. V těchto případech pro odpadové materiály určené k recyklaci a dle tohoto harmonizovaného celního kodexu, které stále získávají povolení, bude tato zvýšená sazba platná.

Další komoditou recyklace jsou střepy a ostatní skleněný odpad nebo drtě ze skla. Odpady a šrot z mědi, vlastně dle informací všechny stupně mědi. Hliníkový odpad a šrot, všechny druhy hliníku.

Na seznamu jsou rovněž zahrnuty i další komodity. Ty mají být od 15. prosince navýšeny o dalších 10 procent. V avizovaném popisu produktů a komodit recyklace se jedná o netvářené kadmium, jeho odpad a šrot.

Oznámené prosincové datum provádění změn sazebníku cel ovšem poskytuje určitou flexibilitu. Pokud by vláda USA a Číny obnovila pozitivní jednání o obchodní dohodě, mohlo by se ještě dojednat nějaké přechodné období. Na to však nelze spoléhat.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace