- Reklama -spot_img

Greta Thunberg opitá mocí protestuje, mluví nebo mlčí?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Greta Thunberg, kandidátka na Nobelovu cenu. Toho času v New Yorku protestuje proti klimatickým změnám. Přímo před budovou Spojených Národů. Protestuje před budovou, kde bude za 24 dní držet řeč k pracovníkům a návštěvníkům.

Grétě Thunberg je 16 let. Osm měsíců je Greta středem pozornosti médií. Je jím proto, že nejdříve seděla a nemluvila. Pak proto, že neseděla a mluvila. Mluví k lidem, ke kterým by nikdy nemluvila.

Její řeč reprodukují lidé, kteří s ní nikdy mluvit nebudou, ale rádi ji použijí. A radost je opětována. Opilost mocí je silná a trvalá, procitnutí je doprovázeno bolehlavem.

Den po připlutí Grety Thunberg do New Yorku, jsem se rozhodl napsat tento příspěvek. Je již několikátým, kdy cestu Grety Thunberg sleduji. Nikoliv s cílem ji poškodit, ale poděkovat ji a pomoci.

Uvědomil jsem si totiž jednu důležitou věc. Uvědomit si ji může každý, zadá-li do vyhledávače GOOGLE její jméno a přepněte kartu na „obrázky“

Vidíte to, co já?

Jestli ano, pak vidíte to, co já. Mladou slečnu, která protestuje. Mladou slečnu, která mluví.

Mladou slečnu, která mlčí. Něco totiž schází.

Schází na mnoha fotografiích známých celebrit a populárních osobností. Je to realizace činnosti, o které často s velkou chutí hovoří na nabádají k ní. Schází mi na nich práce a její výsledky.

Greta Thunberg chodí do školy? Nevím, jaká byla žákyně? Tuto informaci jsem totiž nenašel. Zato jsem našel mnoho jiných a jedna z nich skrývá odpověď. Proč došlo k podlehnutí opilosti mocí.

Dne 22. února 2019 v rozhovoru pro list FINANCIAL TIMES kromě jiných informací Greta Thunberg říká „CELÝ SVŮJ ŽIVOT JSEM BYLA NEVIDITELNÁ

I přes negativní vývoj, stále děkuji Gretě za to, že právě ona vyvolala globální diskuzi o něčem, co všichni vidí, jen málokdo si o tom hovoří mluvit. O negativním a velmi rychlém postupu klimatických změn, které nejenom, že budou mít, ale již mají přímý vliv na život na jediné planetě, na které jsme schopni žít. Greta Thunberg je totiž dítě, navíc dítě s lékařsky diagnostikovanou poruchou vnímání. Do třetice je ženského pohlaví a kombinace těchto tří parametrů znamená, že jí nebylo možné odejmout slovo, resp. jí ho nedat.

Jak jsem však předpokládal již na začátku. Její slova a existenci zneužili pro své potřeby lidé stojící za negativním vývojem a zneužívají ji i nadále. Za přihlížení rodičů a celého světa rozděleného na její příznivce, odpůrce a ty, kterým je to jedno. Protože stejně nic nezmění.

Poslední obrázek dnešního příspěvku ukazuje důsledek.

Lidé v Manchesteru blokují ulice v centru města při protestech proti změně klimatu.

Protestují tím, že za vozem se spalovacím motorem přitáhly do centra města loď se spalovacím motorem, aby z něj přesměrovali do dalších ulic tisíce dalších vozů se spalovacími motory, které na projetí na místo určení budou potřebovat mnohonásobně více času a nechají tak za sebou mnohem větší uhlíkovou stopu, než kdyby jely přímo.

Ti samí lidé pak nasednou do svých vozů se spalovacími motory, či letadel a lodí a s pocitem spokojenosti odjedou do svých domovů. Odškrtnuto, SPLNĚNO a mohli se beze změny dále věnovat své činnosti, která ničí klima, v němž sami žijí.

Stávkování pro stávku, generuje jen stávku.

Bohužel na to již stávkující v záři mediálních reflektorů zapomněli.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace