- Reklama -spot_img

Předcházet vzniku odpadu je důležité i během pandemie

Třídit odpad je během pandemie možná ještě důležitější než před ní.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Třídit odpad, znovu používat a předcházet vzniku odpadu je důležité i během pandemie

Třídit odpad je během pandemie možná ještě důležitější než před ní. Průmysl nutně potřebuje také druhotné suroviny, aby mohl vyrábět a balit výrobky. Za normálních okolností je na jejich přísun zvyklý. Pokud by třídění ustalo byl by průmysl v podobné situaci jako zahrádkáři, kteří spoléhali na nákup kompostu z kompostáren, které jsou nyní zavřené. Ukazuje se, že mít vlastní kompost z domácího kompostéru je velkou výhodou, stejně jako mít domácí zdroje druhotných surovin.

Avšak domácnosti v karanténě, nebo ty, v nichž žije osoba s prokázaným onemocněním, by třídit odpad neměly. Odpady z těchto domácností musí být vkládány do plastových pytlů a po uzavření ošetřeny desinfekcí, aby se nestaly dalším zdrojem kontaminace. Stejná mimořádná opatření jsou přijímána ve řadě zemí EU. Z odborného hlediska se ukazuje, že materiály kontaminované virem jsou po 72 hodinách bez kontaminace a třídění odpadů by tedy nemělo být výrazně ovlivněno. O opodstatněnosti zastavení třídění odpadů by se měla ještě vést odborná debata.

Přesto, pokud můžete, snižujte množství odpadů a třiďte odpad. Společně to zvládneme.

Ivo Kropáček, odpadový expert Hnutí DUHA

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace