- Reklama -spot_img

Nelegální skladování stavebních a demoličních odpadů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Za skladování cca 3 200 tun stavebních a demoličních odpadů na orné půdě uložili Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem společnosti ALEVEN MOST a.s. pokutu ve výši 130 tisíc korun. Prostor je ale veden jako orná půda a k tomuto účelu užívání nebyl vydán příslušný souhlas. Firma tak nakládala s odpady v zařízení, které nebylo k nakládání s odpady určeno, čímž porušila zákon o odpadech a ohrozila životní prostředí.

Inspektoři ČIŽP provedli kontrolu v březnu 2019 poté, co dostali podnět od Magistrátu města Most, který odpad na daném pozemku monitoroval a firmu sám vyzval k jeho odstranění. To se však nestalo a město proto uložilo společnosti pokutu sto tisíc korun. Ovšem na základě odvolání společnosti odvolací orgán rozhodnutí zrušil, správní řízení zastavil a zároveň doporučil mosteckému magistrátu, aby se obrátil na Českou inspekci životního prostředí.

 

Firma ALEVEN MOST dostala pokutu 130 tisíc korun za nelegální skladování stavebních a demoličních odpadů


„Zjistili jsme, že společnost pronajímající výrobní haly a jiné prostory skladovala na pozemku v katastrálním území Havraň na Mostecku od ledna 2018 do března 2019 odpady, které vznikly při požáru výrobní haly. Konkrétně se jednalo o 3200 tun betonu, zeminy, kamení a asfaltové směsi, uskladněné na ploše cca 800 m2 do výšky téměř dvou metrů. Uskladněné odpady měly potenciál znehodnotit ornou půdu a následně tak ohrozit kvalitu životního prostředí i zdraví lidí,“ 
řekl Pavel Grund, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ústí nad Labem.

Firma ALEVEN MOST se proti rozhodnutí o pokutě odvolala, Ministerstvo životního prostředí však žádost zamítlo a pokutu uloženou ČIŽP potvrdilo. Ta 15. ledna 2020 nabyla právní moci.

Zdroj: ČIŽP

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace