Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

NAŠE ZNEČIŠŤOVÁNÍ PROSTŘEDÍ V BUDOUCNOSTI UŽ NEMINE ANI JEDEN DRUH

Aktuálně

Které se přizpůsobí, a které ne…?

Znečišťování životního prostředí odpadky lidské rasy již před lety dosáhlo úrovně, kdy začíná ovlivňovat i jiné obyvatele Modré planety. Nedostatek potravy a území již některé druhy donutilo k tomu, aby žily v těsném sousedství s lidstvem. Kočka Divoká je už téměř zapomenutý pojem, ale zhruba před 20 lety byly v USA donuceni i medvědi a lišky vkrádat se do kontejnerů. Bohužel se ukázalo, že tato zvířata nebyla na naše stravovací návyky zvyklá a některá si spletla plastové části odpadu s potravou. Jen kvůli tomu, že nejsme schopní dát plastové odpadky do správného kontejneru. Zvířata následně uhynula. Nyní jsou tato zvířata považována za škůdce.

Vymírání celých druhů

O takových případech se ale ví celosvětově. Ovšem méně známou skutečností jsou doslova moře odpadků, která se vytvořila například v Indickém oceánu. Největší z těchto ploch již se již objevují na satelitních snímcích jako šedivé flíčky. Chudí lidé z této oblasti se živí tím, že tyto odpadky třídí, ale jejich maximální zisk je v přepočtu zhruba 400 Kč měsíčně.

Tyto plochy ale neovlivňují pouze životy těchto lidí, ale i životy mořských živočichů a rostlin. Jisté řasy, které se v této oblasti hojně vyskytovaly a sloužily jako příbytek jiným živočichům, přišly o přísun světla, následně uhynuly a s nimi i živočichové, kteří toto prostředí obývali. A opět pouze kvůli tomu, že nejsme schopni si poradit s naším vlastním odpadem.

Jak to bude dál ?

O tom, jak to dopadne v budoucnu, se můžeme pouze dohadovat, bohužel tyto skutečnosti nejsou moc známé a řešení se stále odkládá. Jestli s tím ale brzy někdo něco neudělá, tak to bude pokračovat, a mi už to nebudeme ani schopni zastavit.

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
Předchozí článek
Další článek
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace