- Reklama -spot_img

Jsou cihly a beton přežitek?

Aktuálně

Není zde nějaký výhodnější materiál ke stavbě domů? Plastové domy jsou toho důkazem.

Plastové lahve, lidi jako první napadne skládka pet lahví, které se někde válí, čekajíce na spálení, či zakopání pod zem, aby se lidé zbavili odpovědnosti. Využijeme obsah lahví, zahodíme je někde venku,nebo v lepším případě je zahodíme do správných kontejnerů a jsou recyklovány na další a další lahve, nebo na jiné výrobky, které stejně končí zase tam, odkud přišly. Již dříve se někteří snažili tento “odpadek“ využít nějak jinak.

Lepší než normální domy

Naštěstí, jsou zde i tací, kterým na tomto tématu stále záleží. V některých zemích světa si obyvatelé nemohou dovolit ani malinký byt. Členové pomocných nadací, přišli tedy s nápadem postavit dům z materiálu, kterého je všude dostatek, a když bude takto využit, tak jedině dobře- z plastových lahví. Nápad spočíval v tom, že lahve budou naplněny bahnem a použijí se stejně jako cihly.

Stabilnější, ekologičtější, levnější… lepší

Domy, tímto způsoben postaveny, jsou velmi stabilní, jsou z materiálu, který by měl nějak zmizet z přírody, a kterého je všude dost. Stěny jsou zároveň i izolátory. „Udržují hezké teplíčko v zimě a v létě chládek“ podle slov evropských lidí, kteří tento návrh také vyzkoušeli.

Sbohem plaste

Na jeden takový dům je potřeba přibližně 20 tisíc pet lahví. Pokud by se tento “trend“ začal používat v klasickém stavitelství, zbavili bychom se obrovské částky světového odpadu, získali bychom snadné a levné bydlení, a navíc bychom velmi ušetřili na materiálech, které využíváme nyní, takže by se ekologičnost celého nápadu ještě zvýšila.

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace