- Reklama -spot_img

Michaela Rada a jeho komentář – SLEPÁ FASCINACE

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

SLEPÁ FASCINACE

Když jsem jel v neděli v poledne prázdným městem do práce, zpozoroval jsem přijíždějící vlak a zastavil jsem, abych si prohlédl, kdo jím do Plzně přijel. Nevystoupil nikdo, a tak jediným, kdo se na nádraží pohyboval, byl pracovník v oranžové vestě. Po cestě jsem potkal 2 autobusy a jednu tramvaj, vezli dohromady 3 lidi vč. řidiče.

V ten okamžik jsem si uvědomil, jak rychle jsme zapomněli, že jsme, jak v srpnu 2019 řekl nový Ministr Průmyslu „The Czech Republic: The Country For The Future

ČESKÁ REPUBLIKA: ZEMĚ PRO BUDOUCNOST

Nevím, kolik stát ta tento slogan zaplatil, ale s ohledem na náklady, které platil za propagandu, nás jistě stál nemalé prostředky. Možná i proto vláda země pro budoucnost, už neměla prostředky na nic jiného. Prostředky než na 2 SMS rozeslané na všechny mobilní telefony v zemi. V té první, která mi došla v sobotu v 16:17 hod mi sdělila, že od 14 do 24.3.2020 budou uzavřeny všechny obchody s výjimkou. V té druhé z pondělí 10:12 hod, pak to že je omezen volný pohyb s výjimkou cest do práce. Zbytek nechala na mediích a tisku. Přeci jen, kdo má dneska mobilní telefon, nebo připojení na internet, že?

V zemi pro budoucnost mi schází jen jediné. Je jím místní ponocný, či bubeník, který by vyhlásil, co se vlastně děje, putujíce od města k městu.

V České republice je o čtvrtinu více telefonů, než lidí a telefonních čísel je dvojnásobek. V současné době je většina telefonů chytrých. Zvládajících zpracovat nejen SMS, ale i třeba obrázek, text, video, nebo, a to možná mnohé překvapí je schopných i své uživatele navigovat na správné místo, či mu připomenout tu, či onu událost.

Telefonní operátoři dokonce využívají toho, že mají tolik lidí v databázi, že jim z vlastní lásky a zadarmo zasílají reklamní nabídky a sdělení, jen aby jim udělali dobře, nemyslíce na vlastní zisk. Ještě že žiji v ZEMI PRO BUDOUCNOST, běželo mi hlavou, když mne míjela další prázdná tramvaj.

Jak by to vypadalo, kdyby dopravní prostředky nevozili jen řidiče, ale i ty co potřebují převézt z místa A na místo B, či dokonce i C. Jistě by to byl chaos bez řádu. K čemu by pak byly koleje, vlakové a autobusové řády, k čemu by byly přílety a odlety, kdyby namísto oken létaly v harmonii celku dle potřeb a ne z nutnosti. Vím, že pan ministr, stejně jako mnozí před ním, má vše vymyšleno.

Svůj před-ministerský život strávil jistě přípravou na funkci nejpřestižnější a nejdůležitější. Na službu občanům, stejně jako to dělali ostatní, které do ministerských, senátorských a poslaneckých křesel nepřivedlo nic jiného než odbornost a připravenost sloužit vlasti a lidu.

Osobní zájmy vždy odloženy stranou. S otevřenou knihou hříchů i úspěchů a hlavně pak výsledků. Tak se přeci chodí do vlády země pro budoucnost, či se snad mýlím? Nemaje vysokých škol, nemohu se státi politikem, ani vyšším úředníkem. Nechám rád místo jiným, těm, kdo budou připravení vést zemi pro budoucnost

Jen jediné bych doporučil. Otočit se někdy zpět, to totiž často pomůže se podívat, co po mně nejen zůstane, ale i to co těm, kdo teprve přijdou zanechám. Tím samozřejmě nemyslím tajné konto ve Švýcarsku, či jiné zemi, jenž bankovní tajemství střeží lépe než pravdu o jeho zdrojích.

Na závěr si jen dovolím se dotázat.

NESTÁLO BY ZA TO VYUŽÍT TECHNIKY, MOBILŮ, INTERNETU A ZNALOSTÍ LIDÍ K TOMU, ABY SE ZEMĚ PRO BUDOUCNOST NESTAVĚLA NA SKLÁDCE PLÝTVÁNÍ ČASEM A PROSTOREM?

MOŽNÁ BY STÁLO ZA TO OPUSTIT ŠPATNÉ ZVYKY A ZAČÍT SI BUDOVAT NOVÉ.

HODNÉ NEJEN ZEMĚ, ALE I LIDÍ BUDOUCNOSTI, KTEŘÍ VÍ, ŽE BUDOUCNOST SE TVOŘÍ

RUKAMA, NE ÚSTY.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace