- Reklama -spot_img

Michael Rada: Válka vs. Pandemie

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V polovině května probíhají v Plzni rok, co rok oslavy konce druhé světové války. Rok, co rok, po dobu více než 20 let, kdy v Plzni pracuji a žiji byly větší, či menší, ale vždy byly a v posledních sedmi letech ve kterých má Pracovna leží vedle muzea generála Pattona, zabrala čerstvý trávník před muzeem „eskadra“ mužů ve vojenském oblečení a jejich stanů a vybavení ve hře na vojáky. V roce 2020 to poprvé bylo jinak. Tráva rostla a byla namísto nedopalky, pískem a odpadky zasypána třešňovými květy a květy kaštanů, které kvetou na stejném místě.

Mnozí politici a pandemičtí mluvčí, hovoří o pandemii jako o válce, včetně premiéra a jeho posluhovačů. Hovoří o rekonstrukci země po válce, aby diváky přesvědčili, že se historie opakuje a my musíme bojovat za stejný ideologický cíl tak, jak to dělali naši rodiče a prarodiče a před nimi ti jejich.

Opak je pravdou

Obnova a rekonstrukce po válce a pandemii nemohou být odlišnější.

DĚDICTVÍM VÁLKY je DESTRUKCE a SMRT LIDÍ

DĚDICTVÍM PANDEMIE je ČISTÝ VZDUCH a ČÍSLA O ZEMŘELÝCH a NAKAŽENÝCH

POVÁLEČNÁ OBNOVA znamená ZNOVU POSTAVIT ZBOURANÉ A ZNIČENÉ

POPANDEMICKÁ OBVNOVA znamená ZACHOVÁNÍ NOVÉHO STAVU A PŘEDEJÍTÍ NÁVRATU TOHO, CO MU PŘEDCHÁZELO

PANDEMIE není VÁLKA

Ti, kdo tvrdí opak nám chtějí znemožnit vidět realitu. Činí tak s jediným cílem posílení vlastní moci a naplnění peněženky, tím, že udrží ve strachu ty, kterým strach nahnali a udržují ho za pomoci všech legálních i nelegálních marketingových nástrojů. Chtějí nás přesvědčit, že je třeba znovu postavit zbourané a zničené i přesto, že je zbourání a zničení ve skutečnosti nedošlo. Chtějí, aby svoboda člověka, přestala jim býti na obtíž v jejich cestě k moci.

VÁLKA není PANDEMIE

Válka ničí domy, ulice, silnice, železniční spojení. Válka zabíjí pracovníky. Válka vymazává rodiny a vyvolává pocity ideologické jednoty. Jeden bojuje proti druhému s pocitem, že to dělá pro dobro, a to i přesto, že nezná definici DOBRA. Výsledek je vždy stejný. DESTRUKCE. FYZICKÁ a PSYCHOLOGICKÁ DESTRUKCE jednotlivce a společnosti. DESTRUKCE, která potřebuje hodně času na nápravu. NÁPRAVA, která do rukou, jež drželi zbraň vloží lopatu a krumpáč, aby opravili to, co předtím zničili, a to nejlépe zadarmo.

Pandemie nechává domy bez jediného škrábnutí, stejně jako ulice, silnice a železniční spojení. Dokonce je vydává v lepším stavu, než byli předtím, a to díky přerušení nekonečného provozu, který je ničil. PANDEMIE zavřela továrny a školy, nezabila však pracovníky a studenty jen je zavřela za dveřmi jejich vlastních domovů. Namísto rozbití rodin, stmeluje společnou přítomností v jednom prostoru ve strachu před neviditelným nebezpečím. Všichni lidé, jako jeden, bojují proto viru, bez ohledu na politickou příslušnost, víru, vzdělání, pohlaví, či barvu kůže. Cíl je jediný SVOBODA. Dopady pandemie jsou variabilní, ale jejich důsledky záleží vždy na tom, pochopíme-li její skutečné dopady.

Za zavřenými okny a dveřmi, si příroda vzala zpět to, co jí tak dlouho bylo odepíráno. OZONOVÁ DÍRA se zacelila. Tam kde byl prostor bez života, se život vrátil, příroda se vrátila. Vzduch se vyčistil.

PANDEMIE NEZAVŘELA SVĚT jen dokázala to, o čem politici a korporace tvrdí, že dělají již desítky let. Namísto toho však vyvolávají dlouhotrvající válku všemu živému.

Pandemie k tomu, k čemu měla sloužit přinesla výsledek s nímž její tvůrci nepočítali. LEPŠÍ A ZDRAVĚJŠÍ místo k životu a já vím, že to musím v polovině května 2020 vyslovit jasně a srozumitelně.

This-is-my-HOME

Cítím, že obyčejný člověk může a musí promluvit ve světě plném marketingových kampaní strachu a obav. Proto tak činím a nenechávám jen slova, ale i nástroje, k nimž patří INDUSTRY 5.0 se systémovou prevencí plýtvání a vzniku odpadu, to je dědictví, které chci zanechat, protože

Toto je můj domov. Jaký je ten Váš?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace