- Reklama -spot_img

Lidé mohou sami zvýšit míru recyklace odpadu.

Aktuálně

Eva Manté
Eva Manté
Pro kvalitní zpracování odpadů existují velké rozdíly mezi zeměmi. Recyklace by měla být společenské úsilí. Všichni bychom se měli podílet nejen na recyklaci, ale hlavně co nejvíce odpadu předcházet.

Recyklační stroje, které nabídnou uživatelům odměny za třídění odpadu, jako první svého druhu na světě. Tak to popisuje zástupce projektu Konrad Romek z firmy EcoTech Systém. Snahou celého systému je omezení znečišťování plasty a dalšími obalovými odpady.

Pokud už takové odpady vznikají je nutné alespoň lidi motivovat, aby je vytřídili a následně recyklovali. Méně jak třetina obalového odpadu v Evropě je podle EU recyklována. Evropská strategie pro plasty přijatá v loňském roce vyžaduje, aby všechny odpady z plastů byly recyklovatelné do roku 2030.

Systém EcoTech

Ve Varšavě budou mít nyní lidé možnost předat plastový, skleněný nebo hliníkový odpad novým recyklačním strojům. Bude jich celkem deset v rámci iniciativy varšavských orgánů, nadace Nasza Ziemia a Coca-Cola.

Stroje vyrobila polská firma EcoTech System se sídlem v Krakově. Tím, že nabídne stroj motivační odměnu, tak by měl přesvědčit lidi k lepší recyklaci.

 

Podle internetových stránek společnosti je systém „efektivním a prosociálním způsobem segregace odpadů„ u zdroje “, což má za následek změnu chování a zvyků obyvatel i všeobecného vzdělávání s využitím motivačních faktorů“.

 

Tento proces je jednoduchý: lidé dodávají recyklovatelný odpad do stroje, jako odměnu dostávají body na mobilní aplikaci, která může být později vyměněna za ceny, jako jsou vstupenky do kina nebo nákupní slevy. Suroviny jdou do recyklačního průmyslu, který je může proměnit v nové produkty.

 

Na systému mají podle EcoTech prospěch všichni. Lidé jsou motivováni k třídění a recyklaci. Místní samosprávy mohou zvýšit míru recyklace, recyklační průmysl dostává čisté druhotné suroviny a obchodní partneři mohou být podporováni environmentální činností.

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace