- Reklama -spot_img

Jak kvete nelegální byznys s elektronickým odpadem pod záminkou recyklace

Aktuálně

Eva Manté
Eva Manté
Pro kvalitní zpracování odpadů existují velké rozdíly mezi zeměmi. Recyklace by měla být společenské úsilí. Všichni bychom se měli podílet nejen na recyklaci, ale hlavně co nejvíce odpadu předcházet.

https://youtu.be/g3-B6ygNT6c

Automatické české titulky lze nastavit v přehrávači videa.

Mafie z Evropy a USA propašuje kontejnery plné použitých elektrických spotřebičů přes celní orgány a vydělává tak na nelegálním obchodě s odpadem a levnou recyklací.
Nefunkční počítače, televize nebo chladničky se denně dostávají do přístavů v Ghaně. Odpady jsou vypalovány pro získávání barevných kovů. Mnoho tamních mladých lidí se tímto způsobem živí, protože překupníci tyto komodity neomezeně vykupují.
Malý chlapec ve fotbalovém dresu říká, že si z peněz koupí motorku a pak se zúčastní závodů jako profesionál.

Dokument, který nás zavede na cestu do míst, kde štěstí a bohatství je definováno trochu jinak.
Z dokumentu je také možné pochopit, jakým způsobem se na systému podílíme, jako Evropané. Když stále více spotřebováváme a kupujeme nové věci. Kde může skončit naše stará lednička, kterou jsme pro novou vyhodili do odpadu.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace