- Reklama -spot_img

Investice do třídění, zpracování a recyklace odpadu.

Aktuálně

Eva Manté
Eva Manté
Pro kvalitní zpracování odpadů existují velké rozdíly mezi zeměmi. Recyklace by měla být společenské úsilí. Všichni bychom se měli podílet nejen na recyklaci, ale hlavně co nejvíce odpadu předcházet.

Čína, která byla a stále zůstává největší světovou destinací pro odpadní papír, plasty a další recyklovatelné materiály, postupně zavedla omezení dovozu veškerého odpadu. To není nic nového a firmy, které jsou na tomto byznysu závislé, hledají nové trhy nebo se přizpůsobují tvrdým požadavkům ze strany čínských zpracovatelů.

Světové ceny neupraveného odpadu a druhotných surovin prudce klesly. To vedlo některé společnosti, které se zabývají odpady a jejich zpracováním k tomu, že redukovali náklady na třídění a úpravu recyklovatelnosti některých odpadů.

Společnost Nine Dragons Paper je jedna z největších světových výrobců lepenkových krabic. Jejich investice v řádu 500 milionů dolarů za poslední rok dosáhla odkupu akcií v různých společnostech, které se zabývají zpracováním odpadního papíru.

Trh pro odpadní papír a plasty byl narušen a stal se nestabilním. V mnoha případech, a to zejména v USA a Austrálii omezily nebo pozastavily různé podpůrné programy pro třídění a následnou recyklaci.

Možná se blízká na lepší časy?

Čínskými investory v posledních šesti měsících bylo oznámeno, že chtějí investovat přibližně až 1 miliardu dolarů do závodů na zpracování papíru v USA.

Skutečnost potvrdilo několik nevládních organizací, které sledují tento vývoj a spolupracují s recyklačním průmyslem.

Kromě investic do výroby a zpracování odpadního papíru, chtějí dodat vlastní technologie, mlýny a další moderní výrobní linky, které přemění více než milion tun odpadu na různé drtě specifické kvality.

Čína je jedna z největších ekonomik světa a její spotřeba surovin je znatelná. Poptávka po druhotných surovinách stále roste, nicméně je nutné podotknout, že nároky na kvalitu surovin jsou tou nejvyšší prioritou.

Čínské společnosti neinvestují jenom v USA, ale mají ambice se angažovat i v Evropě a nově v Rusku, a to nejen v oblasti zpracování papírenského odpadu.

Plastové odpady mají také spoustu volných kapacit a čínské firmy chtějí v tomto segmentu dále investovat a rozšiřovat své závody po celém světě. Čínské společnosti nedávno investovali do recyklačních závodů na plasty a odpadového hospodářství v Gruzii, pro přímou dodávku surovin pro výrobce v Číně.

Zdroj: ASRVO|RECYCLING AGENCY

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace