- Reklama -spot_img

Impact Hub podpoří environmentální projekty. Vyzývá ke Climate Challenge

Aktuálně

Monika Hořínková
Monika Hořínková
Absolvovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě a veřejnou politiku na Univerzitě Karlově. Už při studiích pracovala v médiích, například v MF DNES nebo FTV Prima. S PR se poprvé seznámila na Masarykově univerzitě, později se mu začala naplno věnovat s kreativou pro Plzeňský Prazdroj, Karlovarské minerální vody či Moser. V agentuře Lesensky.cz se externě stará o vybrané klienty. Když nevysedává po kavárnách u čaje, hledá inspiraci na cestách, v umění nebo v neziskovkách.

Téma ochrany životního prostředí, udržitelnosti i klimatických změn rezonuje společností. Ti aktivnější se snaží hledat cesty a řešení, jak s novodobými environmentálními problémy naložit. A právě jejich snahu ocení Impact Hub v novém akceleračním programu Climate Challenge.

Přihlášky lze posílat do 15. září.

Zmíněný akcelerátor nabídne podporu deseti projektům, které řeší témata týkající se životního prostředí a cirkulární ekonomiky. Zájemci se mohou hlásit do poloviny září, samotný program pak poběží od konce září do února příštího roku. „Našimi akcelerátory už v minulosti prošlo nespočet šikovných a udržitelných neziskovek, start-upů i třeba firem, které řeší palčivá témata napříč společností.

Chtěli jsme podtrhnout to, že ekologie nám není lhostejná, a tak jsme připravili tuhle novinku, která se orientuje vyloženě na zlepšení či obnovení našeho vztahu s přírodou,“ říká Lenka Krákorová za Impact Hub, koordinátorka výzvy.

Climate Challenge má zúčastněným pomoci zapracovat na srozumitelné vizi a misi, rozdělit si role a kompetence v týmu, potažmo nastavit správně budoucí strategii a získat bohatou síť kontaktů. Klasicky poskytne i konzultace a workshopy s odborníky, kromě toho budou zapojeným k dispozici tzv. mastermind skupiny.

Tam prokonzultují všichni účastníci navzájem témata, která zrovna řeší, a využijí tak zkušeností a know how ostatních. „Ti nejlepší, kteří postoupí do akcelerace, získají služby v hodnotě kolem sto padesáti tisíc korun,” zdůrazňuje Krákorová. Vítězstvím se budou moci pyšnit dva projekty, které navíc získají mediální a marketingovou podporu.

Tu nabízí v light verzi Impact Hub ještě před uzavřením přihlášek. Aktuálně zve všechny, kdo aktivně řeší jakékoliv environmentální problémy, na talkshow s názvem Blíží se konec světa? Aneb jak komunikovat a neděsit. Na té se 3. září hosté dozví, jak správně pojmout komunikaci vlastních ekologických aktivit, aby je veřejnost reflektovala. Uskuteční se v pražském prostoru.

Více informací o programu na webu, o události na FB.

O síti Impact Hub ČR

Impact Hub – Místo, kde to dokážete.
Impact Hub je inspirativní prostor s nikdy nekončícími příležitostmi pro každého. Komunita, coworking a plně vybavené kanceláře jsou ideálním zázemím pro nezávislé profesionály, startupy, malé firmy i neziskovou sféru. Impact Hub podporuje inovace v podnikání skrze 8 akceleračních programů zaměřených na startupy nebo na společensky prospěšné podniky. Těmito akcelerátory ročně projde více než 100 projektů.

Účastníci akcelerace a členové sítě Impact Hub se mohou opřít o podporu expertů a mentorů, využít databázi ověřených kontaktů a zároveň si otevřít cestu k udržitelnosti a úspěchu svého projektu.

Ve všech 4 prostorech v Praze, Brně a Ostravě o celkové rozloze 7700 m² se koná více než 1200 velkých eventů a 9000 setkání v zasedačkách ročně. Impact Hub Brno je svou rozlohou 3 450 m² druhým největším na světě a celá značka patří do globální sítě s více než 100 centry po celém světě.

Více na www.impacthub.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace