Francouzská vláda si v pátek odhlasovala nový zákon, který zakazuje používat veškeré jednorázové obaly, jako kelímky, příbory a talíře pro jedno použití. Do budoucna musí být všechno kompostovatelné nebo vyrobené pouze z materiálů biologického původu.

Zákon, který byl schválen bude v platnosti až v roce 2020, ale už se silně ozývají jeho kritici z řad výrobců obalů.

Francie od letošního ledna již zakázala jednorázové plastové tašky a příští rok to padne i na mikrotenové pytlíky. Každoročně se v této zemi vyhodí cca 5 miliard jednorázových obalů, ale jen jedno procento z tohoto objemu se podaří recyklovat.

Kritici tvrdí, že nový zákon porušuje pravidla Evropské unie o volném pohybu zboží. Pack2Go Europe, se sídlem v Bruselu je organizace zastupující evropské výrobce obalů, která poukazuje na to, že nový zákon porušuje pravidla Evropské unie o volném pohybu zboží.

Jiní oponenti tohoto zákona poukazují na to, že lidé to pochopí tak, že mohou odhodit nebo zanechat odpad z obalu v přírodě, protože je biologicky rozložitelný.

Autor: mika

Zdroj: The Independent

Facebook komentáře
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář