- Reklama -spot_img

Němci volají pro zrušení recyklačních cílů…

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Německo, jako nejvlivnější země EU a lídr v oblasti recyklace, vyzval k opatrnosti v prosazování větších cílů recyklace a přestupu na balíček Cirkulární ekonomiky.

Vedení EU chce zvýšit míru recyklace komunálního odpadu v celé EU do roku 2025 na 60% a na 65% v roce 2030. Ale podle dokumentu, který prošel mezi pracovními skupinami a odborníky a který získal EurActiv.com, nechce Německo nové cíle v oblasti recyklace po dobu nejméně tří let měnit.

Německo je v Evropě nejlepší v recyklaci odpadu a to podle údajů Eurostatu a dosažení cílů k roku 2030 není pro něj žádnou překážkou. Míra recyklace se, ale značně liší v celé EU.

Stephane Arditi z Evropského úřadu pro životní prostředí řekl: „Pokud se potvrdí, že Německo volá po zrušení recyklačních cílů, může to být zásadní chybou pro právní prostředí a připravenost průmyslu na přechod k cirkulární ekonomice a také špatný signál jiným členským státům EU, které nejsou na úrovni Německa, pokud jde o nakládání s odpady a recyklaci. “

„Nejlepší recyklátor Evropy volá proti novým cílům recyklace, kterých již dosáhl a to vyvolává otázky o platnosti a věrohodnosti vlastních statistik,“ řekl  Ferran Rosa ze Zero Waste Europe’s

Autor: Milan Karmazín

Zdroj: euroactiv.com

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace