Německo, jako nejvlivnější země EU a lídr v oblasti recyklace, vyzval k opatrnosti v prosazování větších cílů recyklace a přestupu na balíček Cirkulární ekonomiky.

Vedení EU chce zvýšit míru recyklace komunálního odpadu v celé EU do roku 2025 na 60% a na 65% v roce 2030. Ale podle dokumentu, který prošel mezi pracovními skupinami a odborníky a který získal EurActiv.com, nechce Německo nové cíle v oblasti recyklace po dobu nejméně tří let měnit.

Německo je v Evropě nejlepší v recyklaci odpadu a to podle údajů Eurostatu a dosažení cílů k roku 2030 není pro něj žádnou překážkou. Míra recyklace se, ale značně liší v celé EU.

Stephane Arditi z Evropského úřadu pro životní prostředí řekl: “Pokud se potvrdí, že Německo volá po zrušení recyklačních cílů, může to být zásadní chybou pro právní prostředí a připravenost průmyslu na přechod k cirkulární ekonomice a také špatný signál jiným členským státům EU, které nejsou na úrovni Německa, pokud jde o nakládání s odpady a recyklaci. ”

“Nejlepší recyklátor Evropy volá proti novým cílům recyklace, kterých již dosáhl a to vyvolává otázky o platnosti a věrohodnosti vlastních statistik,” řekl  Ferran Rosa ze Zero Waste Europe’s

Autor: Milan Karmazín

Zdroj: euroactiv.com

 

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

Napsat komentář