- Reklama -spot_img

Recyklace plastových odpadů & European Circular Economy for plastics

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.
Přední zástupci zpracovatelského průmyslu pro plasty, jako je (EuPC, Brusel / Belgie, plasticsconverters.eu ), PlasticsEurope (Brusel, plasticseurope.org) a Plastic Recyclers Europe (PRE,Brusel, plasticsrecyclers.eu), který zastupuje recyklační průmysl, vydali společný dokument s doporučeními k diskutovanému balíčku Cirkulární ekonomiky.

Dokument nese název „European Circular Economy for plastics

Hlavním bodem dokumentu je omezit ukládání plastového odpadu na skládku a zvolit si priority, pro vytvoření systému povinného odděleného sběru všech obalů ze zbytkového odpadu do roku 2025.

Měla by se vytvořit jednotná metodika, jak připravovat materiály k opětovnému použití nebo recyklaci odpadů.

Rozumným postojem je přijetí jednotných standardů kvality pro plastový odpad a jeho zpracování, včetně specifikací pro tříděný odpad, harmonizace metod pro testování recyklovaných plastových materiálů.

Celý článek zde

Autor: mika
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace